Franfurt Motor Show'a Damga Vuran İstek: "SUV'lar Yasaklansın"

Pek çok yeni elektrikli otomobil modelinin tanıtıldığı Franfurt Motor Show'da bir de ilginç istek ön plana çıktı!

  • Levent Öztürk
SUV'ların yasaklanması istendi
Emme Hall/Roadshow

Almanya'da düzenlenen 2019 Franfurt Motor Show'a, iklim grupları ve çevreciler damga vurdu. Öne çıkan iki grubun şaşırtıcı bir isteği var: Hükümetlerin SUV'ları yasaklamaları!

Reuters'ın bildirdiğine göre Greenpeace ve Deutsche Umwelthifle, SUV kasa tarzının üretilmesinin yasaklanmasını ve otomobil üreticilerinin içten yanmalı motora sahip ağır araçların üretimlerini durdurmaları gerektiğini söylüyor. Düzenlenen bir basın konferansında gruplar, SUV'ların endüstriyi "ellerinde tuttukları sürece" aktivistler için "bir problem çocuk" olarak kalmaya devam edeceğini ve daha küçük elektrikli arabaların öncelik olması gerektiğini iddia etti.

Frankfurt Motor Show'da pek çok elektrikli araba gördük ve bunların arasında Volkswagen ID 3, Honda e, Mini Cooper SE gibi modeller yer alıyordu. Volkswagen ayrıca ID 4 elektrikli crossover SUV konseptini de tanıttı ve bu araç, çevreci grupların hoşuna gidecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Greenpeace, Deutsche Umwelthilfe ve diğerlerini destekleyen bir insan olarak şunu söylemek isterim: İki örgütün de harika projeler ortaya atabileceğine inanıyorum. Örneğin elektrikli araçlara geçişi destekleyebilirler, örneğin modüler cihazları destekleyebilirler, örneğin belediyelere geridönüşüm ve yenilenebilir enerji projeleri önerebilirler, nükleer ve kimyasal atıkların geri kalmış ülkelere gönderilmesini afişe edebilirler, ... Bu konularda bilinç oluşturmak bile çok önemli bir başarıdır. >>

>>> Keşke sorun sadece benzinli SUV'lar olsaydı. Çevre konusunda daha yapıcı, daha etkin olmak gerekiyor. Maliyeti düşük, iyi projeler üretirseniz, mutlaka sizleri dikkate alacaklardır. Proje üretmek bu konuda yapılabilecek en önemli şeydir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play