Friend Connect: Arkadaşını Google'da bul!

Google'ın yapamadığı iş yok: Bu ilginç hizmet, en iyi anlaşacağınız arkadaşı bulmanızı sağlayacak...

  • Ümit Öncel
Friend Connect: Google buluşturuyor
Friend Connect ile benzer ilgi alanlarına sahip insanlar birbirlerini daha kolay bulabilecekler.

Sosyal medyanın her geçen gün daha da popüler hale geldiği günümüzde, Google internetin ortak ilgi alanlarına sahip insanları buluşturmanın en uygun mecralarından biri olduğuna inanıyor. Yenilenen hizmeti Friend Connect ile de sizinle benzer ilgi alanlarına ve beğenilere sahip insanları bulmanız ve tanışmanız artık daha kolay.

Friend Connect web sitesi sahiplerine sunulan gelişmiş özelliklere sahip bir hizmet. Web sitesi sahipleri hizmetin sunduğu anket özelliğini kullanarak, ziyaretçilerin ortak ilgi alanlarını tespit edebiliyorlar. Bu anket sonuçları kullanıcıların profillerinde yer alıyor ve bu bilgi sayesinde aynı konulara ilgi duyan, benzer şeylerden hoşlanan insanlar kolaylıkla birbirlerini bulabiliyorlar.

Ürün yöneticisi Mussie Shore, Friend Connect'i şöyle anlatıyor; "Birini metroda görürsünüz ve uzun süre tek kelime etmeden aynı yöne doğru yürürsünüz. Ama daha sonra aynı kişiyi bir gitar mağazasında tekrar görürsünüz ve sizinle aynı marka gitar kullandığını öğrenir ve konuşmaya başlarsınız. Friend Connect bunu internet üzerinde gerçekleştiriyor".

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu olay sonunda facebook a döner.

allah razı olsun google sendende chip

İnsan arkadaşını gerçek dünyadan edinmeli. Sanal dünyaya güvenmek pek doğru değil bence.

Ata demirer kontör at parçasında bu konu geçiyor.. "google aradım seni bulamadım" gibi :)

Benim anlamadığım nokta biz ne zaman bu kadar sosyal insanlar olduk.Demek istediğim farkındamısınız bilmiyorum, arkadaşlık siteleri çoğaldıkça insanlar birer sanal asosyal varlıklara dönüşüyorlar.Herşeyimiz sanallaşmaya başladı, ne yazık ki duygularımız da...

Sen de yorum yaz