Galaxy Gear ile internette gezmek mümkün!

Bu custom ROM ile birlikte, dünyanın en küçük Android web tarayıcısını kullanmanız mümkün!

  • Levent Öztürk
Galaxy Gear ile internette gezmek mümkün!

Akıllı telefonlar, buzdolapları ve benzeri ev aletleri, hatta akıllı evlerden sonra, akıllı saatler de hayatımıza girmeye başladı. Tabii ki bu saatlerin arasında en dikkat çekenlerden biri de Samsung'un Galaxy Gear adlı saati. Ancak bu yeni bir haber değil. Yeni haber, Galaxy Gear'ın artık internet tarayıcılarını açabiliyor olması.

Kabul edilebilir ki, 1.6 inçlik bir dokunmatik ekran ile internette gezinmek çok da işe yarar bir şey değil. Ancak önemli olan (bir kez daha) bu değil. Önemli olan, Galaxy Gear'ın fOmey adlı bir XDA üyesi sayesinde, artık özelleştirilebilir bir ROM'a sahip olması. fOmey sayesinde gün yüzüne çıkan uygulama, yapımcının ürüne koyduğu bazı kilit ve sınırlandırmaların etrafından dolaşarak, ürünün, üçüncü parti uygulamaları, widget'ları, duvar kağıtlarını ve Nova Launcher gibi arayüzleri çalıştırmasına izin veriyor. Ayrıca Bluetooth bağlantısı da aktif edilmiş durumda ve saat, bunun sayesinde etrafındaki, protokole izin veren, internet bağlantısına sahip herhangi bir akıllı telefona bağlanarak, sahip olduğu tarayıcı yardımıyla internete ulaşabiliyor.

Ancak bütün bu işlemlerin ne kadar düzgün gerçekleştiğini söylemek şu anda pek de mümkün değil. Çünkü Gear sahiplerinden gelen geri bildirim sayısı (ya da Gear sahibi sayısı) şu anda pek fazla değil. Detaylı İngilizce açıklama ise bu link içerisinde bulunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Klavyenin kapladığı alanı düşünürsek tam bir hüsran :(

guzel calisma kendisini tebrik ediyorum... samsung her ne kadar giderek apple lassa da bu gibi adamlar ozgurlugu koruyor...

Sarjı 30dk ya düşmüştür artık

Xperiaalarda boyutlandrılabilir tarayıcı var small apps

Bu tip cihazların gelişişimi tek birşeye bağlı oda pil teknolojisidir boşuna işlemci ram yardırmasınlar bence.

Sınavda kopya çekmek için iyi işe yarar :)

Sony smartwatch da zaten vardı yeni değil bu hadise

xperiada var diyen var ya. saat lan nu saat

Samsung yakında 2gb ram koyar şarjı 5dk gider saatin. 4 çekirdeği de unutmamak lazım tabi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost