Galaxy'ler birbirlerini şarj edecek!

Samsung'un piyasaya sürdüğü bu kablo, şarj problemine çok farklı bir çözüm getiriyor!

Galaxy'ler birbirlerini şarj edecek!
Galaxy cihazlar arasında enerji alış verişi mümkün

Eğer bir Samsung ürünü sahibiyseniz ve şarjınız bitmişse, artık klasik şarj aletlerine yönelmenize gerek kalmayacak. Hayır, bahsettiğimiz harici enerji ünitesi değil! Tam tersine, olan gücü birbirine aktarabilme yeteneği!

Samsung'dan gelen yeni bir açıklamaya göre, artık yepyeni bir teknoloji ile karşı karşıyayız. Öyle görünüyor ki üretilen yeni bir kablo sayesinde, Galaxy S5, Galaxy Tab S ve daha pek çok Galaxy ailesi ürününü, micro USB aracılığı ile, "birbirleri ile" şarj edebileceğiz. Örneğin, telefonunuzun şarjı bitmek mi üzere? O zaman bu yeni kablo ile Galaxy Tab'a bağlanıp, şarjını doldurmamız işten bile değil! Bu işlemi yapabilmek için hem kablo, hem de an itibariyle Google Play üzerinde ulaşılabilen Power Sharing uygulamasına sahip olmamız gerekiyor. Sistemin çalışma prensibi de bir hayli "sağlam" zira cihazlar arasında ne kadar şarj aktarımı yapacağımızı kendimiz belirleyebiliyor, bu sayede kaş yaparken göz çıkarmaktan kurtulmuş oluyoruz.

Yeni kablo şimdilik sadece beyaz renkte ve 20 dolarlık etiket fiyatına sahip.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yeminle 2 sene önce aklıma gelmişti bu. Tabi adamlar yapmayı seçti ben yatmayı. Gitti güzelim fikir. :)

Otg ile ayni işi yaparsınız. Gerek yok bu kabloya

fiyatı biraz pahalı düşünce çok güzel

biz onu htc one ile lumia 820 ile denedik 820 şarj oluyor.resimlerde htc ye aktarıyor.

İyiymiş...

iyide ben zaten 2 yıldır kullanıyorum. microUSB girişine USB çevirici takıp istediğin cihazı şarj edebilirsin.Belki bu yeni yöntem daha performanslıdır ama yeni bir şey değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir