Galaxy Note 10.1'e beyin kontrolü eklediler!

Bu "şeyi" taktığınızda, cep veya tabletinizi kontrol etmek için sadece düşünmeniz yeterli olacak!

Galaxy Note 10.1'e beyinle kontrol ettiler!

Telefonlarımızı gözümüzle ve parmağımızla, ona elimizi dokundurmadan kontrol etmemize olanak sağlayan Samsung, "nihai" teknolojiye, beyin kontrolüne doğru önemli bir adım attı. Ancak bir sonraki Galaxy S'te bu teknolojiyi beklemek, sanırız pek doğru olmaz.

Texas Üniversitesi araştırmacılarıyla birlikte çalışan Samsung mühendisleri, Galaxy Note 10.1'i sadece beyin gücüyle denetlemeye yönelik bir sistem geliştirdiler. Bunun için kafanıza takmanız gereken EEG sensörlerinden oluşan cihaz, pek hoş görünmese de aslında oldukça gelişmiş ve herhangi bir nemli bağlantıya veya kuruluma ihtiyaç duymuyor.

Sistem, kullanıcının 5 saniyede bir ekrandaki seçenekler arasından seçim yapmasına izin veriyor ve yüzde 80 ile yüzde 95 doğruluğunda çalışıyor. Araştırmacılar için bir sonraki adım ise teknolojiyi daha giyilebilir bir hale getirerek onları tüketici elektroniklerine uyarlamak.

Teknolojiyle ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

neyi düşünceğimizi bile düşünüyoruz çok saçma olmuş bence hep yanlış yerlere girer. biz neye gireyim ona mı buna mı derken o açıp açıp durur ne gereksiz bi icat olur..

@23 Nis 2013 11:22 Kardeşim sana katılıyorum internette gezicem bu sayfaya mı öbürküne mi diye düşünüyoruz ikisinide açar tablettin bili daha çabık biter gerçekten.

@23 Nis 2013 11:22 kararsız bir adam zaten onu her şekilde yapar :)

@23 Nis 2013 11:22 Kararsız insanlar için özellikle de bayanlar için pek iyi olmayabilir ama, sabit kararlı kişiler için güzel bir ürün olabilir :)

@23 Nis 2013 11:22 muhtemelen oncu komut vardir ondan sonra aciyordur ornegin ac chip online gibi... veya ses tanimalarda oldugu gibi calistir microsoft word diye dusunuyorsundur... ayrica kullaniciya sunulacaksa filtreler de vardir... yoksa aklinizdan gecen herseyi acarsa isiniz var :D

Daha fazla radyasyon daha fazla

samsungdan hayaller hayallerrrr......

bu kafayla bilim yapılmaz zaten. o yüzden bilim adamları senin gibi insanlardan çıkmıyor.

Böyle bir güzelliği de ancak Samsung yapabilirdi. Seviyorum seni ve de hayranlarını SAMSUNGUM. ;)

Sanırım böyle bir aletin PCler için olanı vardı 299$'a satılıyordu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir