"Galaxy Note 3 4K video kaydedecek"

Tanıtılmasına sadece 7 gün kalan Galaxy Note 3 hiçbir cebin yapmadığı bu işi gerçekten yapabilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
"Samsung Galaxy Note 3 4K video kaydedecek"

IFA 2013'e günler kala Samsung Galaxy Note 3 söylentileri adeta havada uçuşuyor. Son söylenti, cebin ultra HD çözünürlüklü videolar kaydedebileceğini iddia ediyor.

"Sektörle ilgili resmi bir kişiden" geldiği söylenen bilgilere göre Samsung'un yeni phablet'i, 200 milyon piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilecek. Bu ise evinizde Note 3'ünüzü kullanarak 4K çözünürlüklü videolar kaydedebileceğiniz anlamına geliyor, ancak...

Çok düşük ihtimal

Berlin'de tanıtılacak ceplerin 4K video kaydı yapabilmesi teknik anlamda güç, çünkü şu anki bellekler bu iş için yeterli değil. "Sektörle ilgili resmi kişi" açıkçası bize son derece şüpheli geldi.

Benzer 4K söylentileri daha önce Sony Xperia Z1'de de ortaya çıkmıştı. Bu arada sızıntıya göre Samsung, 24-bit yürütme ile Note 3'ün ses kalitesini artırmayı planlıyor.

4 Eylül'deki etkinlikte tanıtılacağı neredeyse kesinleşen Galaxy Note 3'ün gerçek özelliklerini öğrenebilmemiz için sadece 1 hafta beklememiz gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Abartı sensin

@29 Ağu 2013 14:52 aa neden öyle didin çok ayııp aaaa duymamış olayım !!!

Samsung alanları böyle üterler daha üzerinden sene geçmeden yeni model geliyor bi alt model alanları sazan yerine koyuyorlar . Apple yerine Google seçilir ama samsung nedir Çin malı marka ( Kore diyenleri bu büyük farkı bize anlattıkları icin tebrik ediyorum )

@29 Ağu 2013 15:21 SAMSUNG Kore markası öğrende gel... genelde Kore üretimi modelleri görmüş olman gerekiyor...

Telefonda 24 bit ses müzik olması için o ses dosyasının wav ya da en az flac formatında olması gerekir, sadece tek bir losless flac dosyası, yani tek bir şarkı 100 megabyte civarıdır. Bu telefonu alıp, sd karta mp3 dosyaları atıp, ''benim telefon 24 bit'' diye hava atacak tipler türeyecektir buna eminim. Not: bir mp3 dosyası maksimum 320kbps yani 24 bit'in çok çok altında ve 2-4megabyte boyutundadır. Ayrıca telefona orjinal 24 bit müzik atmak için, sadece 1 albüm üzerinden hesaplarsak, 10 şarkı düz hesap 1 Gigabyte alana ihtiyaç vardır. Ayrıca bu ses dosyalarını da atmakla bitmez, bu ses dosyalarındaki gerçek frekanslarda müziği kaliteli dinlemek için en az 100 liradan başlayan kulaklıklar gerekir.

@29 Ağu 2013 15:42 baya sallamışsın. kpbs ile bit iki alakasız birim.

@29 Ağu 2013 18:35 gereksiz sey

nerden nereye geldik ,daha düne kadar telefonlarda titreşim özelliği bile yoktu ,ekranlar hesap makinası gibi tek satırdı :)

1 dakikalık videoda 1 gb. Olur....

Sony yaparsa samsunga satarsa belki

bir arkadaş bana ikisi alakasız şeyler demiş, sanırım müzik dosyaları hakkında dünyadan haberi yok, kbps ile bit değer olarak farklı ama aynı konunun isimleridir. Bu siteyi okuyup araştırsın, bilgi sahibi olsun isterim, kendisi için İyi olur. https://www.hdtracks.com/index.php?file=staticpage&pagename=highdef_music

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play