Galaxy Note 3'te plastik OLED kullanılabilir!

Galaxy Note 3 "gerçek anlamda kırılmayan" bir ekranla mı geliyor? İşte bir bomba iddia daha...

Galaxy Note 3'te plastik OLED kullanılabilir!

Eylül'de başlayacak IFA 2013'te tanışmamız muhtemel olan Galaxy Note 3'ün, türünün ilk örneği esnek plastik OLED ekranla geleceğini söyleyen raporlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

OLED Association web sitesine göre Samsung, tüm üst seviye ceplerinde kullandığı OLED ekranlardan vazgeçerek "kırılmaz" plastik ekran çözümüne geçiş yapacak. Siteye göre Note 3'ün en az 5.9 inç'lik ekranı (Note 2'nin ekranının 5.5 inç olduğunu hatırlatalım), "geleneksel OLED'den hem daha ince, hem de daha hafif" olacak. Bu değişiklik, telefonun 50 gram daha hafif olması, aynı zamanda yarım milimetre incelmesi anlamına geliyor.

Rapor, telefonun bükülebilir olacağına dair herhangi bir bilgi vermiyor, dolayısıyla "esnek ekran", esnek bir Note 3 anlamını taşımıyor. ancak "kırılmaz, plastik tabanlı AMOLED ekranın telefonu küçülteceğini ve daha taşınabilir hale getireceğini" iddia ediyor. Rapor, Galaxy Note 3'te alüminyum kasa kullanılacağı iddialarını da tekrarlıyor. Ancak bu çelişkili iddia, ekrandan kazanılan alanın, alüminyuma harcanacağı anlamına geliyor olabilir. Plasik OLED'in ekran çözünürlüğü konusunda da herhangi bir bilgi verilmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

görüntü kalitesini etkiler mi?

@25 Nis 2013 11:25 Yine Pentile olursa bir işe yaramaz. Yine dandik olur. Pentile'dan vazgeçmeli önce.

Vavvvvvv. Çıksın biran önce. Almak istiyorum.

note 2 kırıldı masraf mı ?n770 tl valla içim gitti hatta samsungdan sogudum hernekadar benim hatam düşürmek olsada

note 2 yi kırıp sonrada saçma sapan yerlerde tamir ettirirseniz tabi 770tl ödersiniz, 450 lira samsung yetkili servisi çıkan parçayı da geri verdiler sattım 200 e 250 le ye çıktım

Merak ettim herkes garantili bir galaxy s2-3 note-2 alabilmek için tum maaşını verio alip kullanamiyor ama garantili ve garantisizin ne farki var telefonu sıfırlayinca yazilimsal sorunlar geciyor donanimla ilgili oluncada para istiyorlar?? Garanti ne işe yariyor?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir