Galaxy Note 3'ün "dev" ekranını küçültün!

Samsung Galaxy Note 3'ün ekranı sizin de elinize büyük geliyorsa, onu küçültmeniz mümkün!

Oynat Galaxy Note 3'ün "dev" ekranını küçültün! Samsung Galaxy Note 3'ün ekranı sizin de elinize büyük geliyorsa, onu küçültmeniz mümkün!

Dev ekranlı akıllı telefonların dünyasında yaşıyoruz. 6.4 inçlik akıllı telefonların olduğu piyasada tek elle kullanım imkanı gittikçe zorlaşıyor. Samsung Galaxy Note 3 de sahip olmuş olduğu 5.7 inçlik ekranıyla bunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Eğer siz de Galaxy Note 3'ü tek elle kullanmakta zorluk çekenlerdenseniz, bunun için mükemmel bir çözüm bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 3'ün 5.7 inçlik ekranı, ortalama boyutlarda el oranlarına sahip kullanıcılar tarafından bile tek elle pek kolay kullanılmazken, elleri daha küçük kullanıcılar için tam bir hayal kırıklığı olabiliyor. Fakat bunun için bir çözüm var. Ekranı isterseniz kendi elinize göre şekillendirebiliyorsunuz. Evet, yanlış okumadınız; aşağıdaki adımları uygulayarak Galaxy Note 3'ün ekranını elinize göre ayarlamanız mümkün.

Ayarlar > Kontroller> Tek elle çalıştırma adımlarını takip ederek Galaxy Note 3'ün ekranını daraltabilir, arabirimi tek elle kullanıma uygun şekilde yeniden ölçeklendirebilirsiniz. Üstelik bunu sadece klavye ye da belli bir öğe için değil, tüm arabirim için yapma şansınız var. 

Detaylar için, AndroidCentral'ın yukarıdaki videosuna göz atmanız yeterli...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Noldu büyük mü geldi :D

böyle kullanışsız bir şey görmedim hayatımda.

"Samsung Galaxy Note 3'ün ekranı sizin de elinize büyük geliyorsa" LG G2 ye bakabilirsiniz. :p

E öyle kıllanacaksam niye alayım

Madem küçültecek daha küçük bir seçim niye yapmamış??!!

"Dev ekranlı akıllı telefonların dünyasında yaşıyoruz. 6.4 inçlik akıllı telefonların olduğu piyasada tek elle kullanım imkanı gittikçe zorlaşıyor." sanki bu zorluğu yaşamak zorundaymışız gibi söylemişsiniz. bu zorluğu başlatan gerizekalı samsungdur ve ona destek verenler sayesinde kendini bir şey sanıp hala ekran boyutunu büyütmeye çalışıyor. artık bu işe son verilmeli. 6.4 inçlik telefon mu olur..

Aşırı gereksiz. İlla telk elle kullanacaksam almam o telefonu...

şaka mi bu

Bu ozelligin galaxy mega 6.3 tede oldugunu belirtmek istedim

Gerizekalı Samsung diyen arkadaşım beğenmiyorsan kullanma bu kadar basit. Ekranı büyük geliyorsa S4 alın. O da büyük geliyorsa S4 mini alın. Örnek veriyorum konu samsung diye samsung üzerinden örnek verdim. Kimse size zorla note 3 kullanın demiyor. 1 Senedir note 1 kullanıyorum, gerek ekran boyutu, gerek s-pen'in kullanışlılığı olarak bundan sonra note serisinden başka bir telefon almayı düşünmüyorum, yakın zamanda da note 3'e geçmeyi planlıyorum. Kalkıp 2 bin küsur lira verip note 3 alıp da ekran büyük diyene kafa atarım. Ekran büyük geliyorsa alternatifleri var. Ekran da aslında büyük falan değil. Diğer telefonların ekranı küçük.

Tüm bu ekran karmaşası ile milleti oyalayacağınıza holografik ekran teknolojisini geliştirin artık ! Bilge Baykuş

5 inch den fazlasi bir telefon icin gereksiz zaten.

Saçmalardan seçmeler

@15 Eki 2013 17:29 geri sensin... tabletle telefon melezi cihaz istendiğinden ekran boyu büyüdü... bir elinde telefon çantada tablet taşımak istemeyenler sizden fazla...

@grezimonk Sana aynen katılıyorum ama işin dozunu da iyi ayarlamak gerekiyor.Büyük ekran kullanmak isteyen büyük kullanır küçük isteyen küçük.Ama 6.4inçlik bir telefon da abartı olduğu bi gerçek, eğer büyük istiyorsa gidip 7inç hatlı tablet kullanmalı adı üstünde ceptelefonu

Grezimonk konuşuyo:)))

İnsanları anlamak çok güç. Bu kadar çok alternatif varken Samsung'u büyük ekranlı diye eleştiren insanların akıllarıyla ilgili sorunları vardır. Samsung gel illa al mı diyor arkadaş? Küçük ekranlı istiyorsan sana alternatif çok, git onu al. Ya sabır.

@17 Eki 2013 11:50 teknolojiyi takip ediyorsan bu şekilde konuşamazsın teknolojiyi takip etmek eleştirmek , tartışmaktır.

samsung bir çöpünü iyice çöp yapıyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir