Galaxy Note 4 ve Lollipop bir araya gelirse!

Samsung'un en son phablet'i Galaxy Note 4, Android Lollipop'u işte böyle çalıştıracak!

Oynat Galaxy Note 4 ve Lollipop bir araya gelirse! Samsung'un en son phablet'i Galaxy Note 4, Android Lollipop'u böyle çalıştıracak!
Kaynak: SamMobile

Android'in 5. sürümü Lollipop'un resmi tanıtımının üzerinden yaklaşık iki ay geçti. Ancak piyasadaki Android'li cihaz çeşitliliği nedeniyle güncelleme, şu an cihazların yüzde 0.1'inde bile kullanılmıyor.

Ancak güncelleme, Nexus cihazlara ve LG G3'e dağıtılmaya başlanmış durumda ve diğer üreticiler, Android Lollipop güncelleme planlarını açıklamış durumdalar. Sammobile'ın yayınladığı bir video ise Samsung'un en son üst seviye telefonu Galaxy Note 4'ün Android Lollipop'u nasıl çalıştıracağını gözler önüne seriyor.

Android 5.0, Google'ın Material Design adını verdiği bir tasarım anlayışını temel alıyor. Ancak çoğu üretici gibi Android'in görünümünü değiştiren Samsung'un Android 5.0'ı olduğu gibi kullanmayacağı biliniyor. Yine de Material Design'ın etkisini Ayarlar uygulaması dahil birçok uygulamada görmek mümkün.

Galaxy S5'in Android 5.0 Lollipop'a güncellenmeye başlandığını bugün sizlerle paylaşmıştık. Daha yeni bir telefon olan Galaxy Note 4'ün ne zaman güncelleneceği konusundaysa henüz resmi bir açıklama yok.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iki çöp bidonu yan yana. well done!.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir