Galaxy Note 4'te bizi neler bekliyor?

Samsung'un merakla beklenen Galaxy Note 4'ünden heyecan verici haberler gelmeye başladı!

Galaxy Note 4'te bizi neler bekliyor?

Samsung Galaxy Note 4 bir süredir merakla bekleniyor. Samsung'un popüler phablet'inin gelecek sürümünün hangi özelliklere sahip olacağı şimdilik belli değil. Ancak sızan bilgiler, telefonun özellikleri hakkında ipuçları veriyor.

Sızantıya göre yeni phablet'in iki farklı modeli bulunacak. Birinci modelde dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci yer alıyor. İkinci modelde ise sekiz çekirdekli Exynos 5433 işlemci bulunuyor. Telefon hakkında yapılan testlerin sızan sonuçlarına da bakılacak olursa, telefonda 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğünde QHD ekran yer alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olacak phablet'in ana kamerasının 16 MP, ön kamerasının 3.6 MP olması bekleniyor.

Peki acaba Samsung Galaxy Note 4 kavisli ekrana mı sahip olacak; yoksa klasik, düz ekranlı bir telefon mu olacak? Şimdi herkes bu sorunun cevabını merak ediyor ancak Samsung bu konuda hiçbir ipucu vermiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

arka kapağı gerçek deri yapsalar çok şık olurdu.

@23 Haz 2014 13:06 şık olsun diye o kadar hayvanı mı kesecekler!!!

Bize Exynos işlemcili gelir yine çöp yani

@23 Haz 2014 13:11 boş boş konuşma. exynos versiyonu snapdragonlu versiyon ile aralarında bir fark yok. sadece biri 4g destekliyor okadar. ayriyetten exynos daha az pil harcıyor. ben exynos lu olanı tercih ederim.

Daha önceki sızıntılardan haber toplaması. Helal!!!

Daha önceki sızıntılardan haber toplaması. Helal!!!

Plastik ve çirkin olacak

@23 Haz 2014 14:38 sen git aliminyum telefonununu dik ve üzerine otur.

@23 Haz 2014 16:54 aliminyumu dik diyen arkadaş kazık yemişsin büyütme bu kadar

hani ram 4gb olacaktı......

note 4, eğer bahsedildiği gibi gelirse note 3'ten pek farkı olmayacak. note 4 alacağıma note 3 alırım, hem belki note 4 çıkınca note 3 biraz ucuzlar :) o güzel note 3'ün ucuzlaması harika olur :) note 4 gelince note 3 ucuzlar diye sevindim ama sevincimi kursağımda bırakan bir gerçeği hatırlayınca keyfim kaçtı: samsung, tıpkı note 3'ü satarken yaptığı gibi, ülkemizde note 4'ü exynos işlemcili haliyle satacak :( exynos, snapdragon'dan daha kötü bir işlemci :( aşk olsun samsung, biz türkler'e niye ayrımcılık yapıyorsun?! :( tamam, ülkemizde 4g henüz kullanılmıyor ama senin rakiplerin, senin gibi telefonun özellikleri kırpıp kırpıp yollamıyor ülkemize!

Hala 4 gb ram istiyorlar ya. Sanki 4 gb ram olunca kullanmasını biliyorsunuz. Daha elinizdeki 1 gb, 2gb ram'in ne işe yaradığını bilmiyorsunuz..

@23 Haz 2014 17:32 herkesi kendin gibi telefonu facebook'a girmek için kullanıyo sanıyorsun galiba. daha çok ram demek, iş dünyasında kullanılan komplike programları sanki pc'de kullanıyormuşuz gibi telefonumuzda detaylı ve daha üretken şekilde kullanabilmemiz demek. note 3, zaten "İŞ AMAÇLI" kullanıma uygun üretilen bir tablet - telefon hibridi. note 3'e daha çok ram isteyen insan zaten onu profesyonel amaçlarla kullanacak insandır. sen de gelmiş "insanlar kullanmayı bilmiyo yav" diye genelleme yapıp duruyorsun. ilginç.

Bence 2 gb ram bile yeter uygulama geliştiricileri zaten en iyi telefona göre değil ortalama telefona göre yapıyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz

Arkadaşlar ram kavgasına tutuşmuş gidiyorsunuz. Tamam belki her yeni gelen nesilde yeni donanımlar istiyorsunuz ancak artık donanımlar belli seviyelere geldiler şimdi daha farklı adımlar atmak lazım. 2 gb normal bir kullanıcı için çok rahat yeter. Pro segmenti (spen gibi bol özellikli touchwiz gibi note serisini özelleştiren yazılımları sistemin taşıyabilmesi için) 3 gb rami kullanır. Ancak bu 4 gb olsa da bu bence yeterli bir hamle değil. Bunu rami biraz daha artırsınlar diye demiyorum. Yalnızca yebi yazılımlar yüklensin ve daha da çok amaçlı olursa o zaman 4 gb rami hak eder. Ayrıca exinosun kötü bir işlemci olduğunu söyleyen yanlış biliyor. Bunu da düzeltelim. S800 e göre daha tasarruflu bir işlemci vardı note 3 Türkiye versiyonunda. Ayrıca herkes rakamlara aldanıp da 1.9 ve 1.3 ü görüp de 2.3 ten a demesin. Sonuçta farklı tabanlı işlemcilerden bahsediyoruz ki antutu da aldıkları puanlar aynı. Yani işlem kapasiteleri aynı. Ayrıca samsungun exinosa 4 g çiplerini intelden alacak diye biliyorum ki bence note 4 te 4 gli bir exinos karşılayacaktır. Çünkü biliyorsunuzki galaxys5 te tehlikeyi göze alamadı ve hepsini snapdragon dağıttı. ve ben yeni gelen exinostan çok umutluyum. 8 çekirdeğin ayni zamanda çalışabilecek bir işlemci gelecek büyük ihtimalle çünkü tanıtımı yapıldı. uygulama açılışlarinda 8 çekirdek aynı anda çalışacak ve açılışın kısa sürmesi amaçlanacak. Bu iyi bir hamle bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir