Galaxy Note 4, UV sensörüyle gelebilir!

Samsung'un bir sonraki dev boyutlu cebi Galaxy Note 4, çok özel bir sensörle geliyor!

Galaxy Note 4, UV sensörüyle gelebilir!

Galaxy Note 4 hakkında internette yeni dönmeye başlayan söylentiler, cihazın 5.7 inç'lik qHD ekran ve çok güçlü bir işlemciye geleceğini ileri sürüyorlar. Samsung'un yeni phablet'ine bir UV ışık tarayıcısı ekleyeceğine dair kanıtlar da mevcut.

SamMobile'dan gelen bilgilere göre Galaxy Note 4, gerçekten de bir UV sensörüyle gelecek ve bu özelliğiyle aşırı güneş ışığı uyarısı veren ilk telefon olacak. Yeni özelliğin S-Health uygulamasına ekleneceği söyleniyor.

Sensör, ultraviyole radyasyonu ölçerek kullanıcıya gözlük giymesi veya koruyucu losyon kullanması için önerilerde bulunacak. Ancak ideal bir ölçüm için UV sensörünün güneşe 60 derece açı yapmasının gerektiği söyleniyor.

Bir başka söylentiye göre ise Galaxy Note 4, bir retina tarayıcısıyla satışa sunulacak. SamsungExynos Twitter hesabından paylaşılan bir fotoğrafta (yukarıda), tarayıcıyla ilgili arayüz ipuçlarını görmek mümkündü. Samsung'un "geleceğin kilidini açın" sloganı, cihazın böyle bir yeteneğe sahip olabileceğinin ipucunu veriyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Gaz sensörü lazım öncelikle şu telefonlara...

O sensörü de sen yap be bilader :P çok istekli gördüm seni

Sanki telefonu sürekli güneşin altına bırakıyoruz ya UV sensörü hayati bir durum... Samsung ne kadar boş işlerle uğraşıyor ya. Yeter artık şu pil olayını çözün arkadaşım!

Ulan yukardaki güneşi de telefonlardan öğreneceksk vay halimize. yakında mıçacağımızı da telefonlar söyler mesaneniz aşırı dolu lütfen işeyiniz :)

bizim için uyarı varacak akıllı :D

Bazen beynim aç miyim Yokmusun karar veremiyor bazende gözüm aç samsung buna bir sensör yapıp söylesin acmiyim tokmuyum yok abi yeme gözün aç falan desin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir