Galaxy Note 5, Google+'sız geliyor!

Google'ın son günlerini geçirdiği hatta öldüğü düşünülen sosyal ağı, bir tekme de Samsung'tan yedi!

Galaxy Note 5, Google+'sız geliyor!

"Google+ öldü" diyenleri haklı çıkarabilecek yeni bir kanıt daha ortaya çıkmış olabilir. Samsung'un yeni telefonu Galaxy Note 5'in kutudan çıktığı haliyle Google+'sız geldiği anlaşıldı.

Android'li telefonlar, Google'ın bir dizi uygulaması ön-yüklü olarak geliyorlar - buna Google'ın bir türlü yükselemeyen sosyal ağı Google+ da dahil. Ancak Galaxy Note 5, Google uygulamalarının arasından Google+'ı kaldırmış görünüyor. Bununla birlikte uygulamayı elbette Play Store üzerinden yüklemenize engel yok. Keşfin birçok gereksiz yazılımla gelen Verzion modelinde yapılmış olması, Google+ için durumu biraz daha üzücü kılıyor. Google Photos ise Note 5'te yüklü bulunuyor.

Google'ın son zamanlarda Photos'u Google+'tan ayırarak ve daha sonra YouTube'da yorum yapmak için Google+ hesabı açma zorunluluğunu kaldırarak geri adım attığına şahit olmuştuk.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

hani bu açıldığında facebook tarihe karışacaktı falan filan. ama gene de facebook google+'nın (çakma bir şey yapmakta ve yaşamının kısalığında) eline su dökemez.

Nefret ediyorum Google +'tan. Google, Youtube'da playlist oluşturmak için Google + hesabını zorunlu tutuyor. Yeter artık vazgeç şu sevdandan olmadı işte tutmadı, yapamadın, beceremedin.

@19 Ağustos 2015 18:33 Onunla yetinse gene iyi; youtube'a video yüklersiniz hemen G+'ta, Google Play'e yorum yaparsınız hemen G+'ta. Ya ne gerek var elaleme yaymanın, youtube neyine yetmiyor?

@19 Ağustos 2015 18:33 Yahu ne saçma mantığınız var. Google uygulamalarında oturum açabilmek için G Mail hesabı açacaksınız ve ne göresiniz bir GSM hattınızın olması gerekli.(Aynı GSM gerekliliği Facebook ve Twitter için de geçerli oldu yanlış hatırlamıyorsam) Buna sinirlenmiyorsunuz da sizden sadece 2 dakikanızı alan (o da isterseniz) bir uygulamadan nefret ediyorsunuz. Ne diyelim hep beraber ayakta alkışlıyoruz...

Google+ Çok kullanışlı bir sosyal ağ değil facebookla kıyaslarsak çok pasif kalıyor yanında ben bir ara kullandım ama çabuk sıkılıyor insan uygulamanın note 5 sen kaldırılmış olması güzel ..d

Canı cehenneme . taklit

@19 Ağustos 2015 19:08 Sanki özgün olanı çok iyi de , bunu taklit diye yargılıyorsun. Söyle bakalım sırf marka diye 5 liralık ürünü 50 liraya da alıyorsun değil mi ? Bir şans verin de rakip olsunlar ! Yoksa dünya tekeller ile dolacak. İşte o zaman hapı yutacaksınız. Google ın da veri çaldığını biliyoruz ama facebook da veri çalıyor. Daha iyisi çıkana kadar ikisini de ayakta tutun ki en azından hizmet yarışını sürdürsünler. Öğrenin şu vahşi kapitalizmi lehinize çevirmeyi artık !

Umarım Google+'ı öldürmezler. Ne için kullanacağınızı bilirseniz çok faydalı bir servis. Sadece reklamı eksik.

@19 Ağustos 2015 21:05 Yanlış politika uygulamasa Google + hizmetini sevdirebilirdi ama yaptıkları dayatma yüzünden tepki topladı. Keşke bunu yapmasalardı. Yine de şu an ergenlerden arınmış bir halde gibi duruyor ve halen kullanışlı bence de.

samsung ona buna tekme atmayı çok sever zaten bir gün o tekmeleri kendisi yiyecek haberi olsun.

Google+ harika bir sistem aslında sadece reklamını ve tanıtımını iyi yapamadılar diye düşünüyorum. Birde tutmamasının en büyük nedeni kullanışlı değil facebook çok basit bir yapıya sahip ve insanlarımız basit olanı tercih ediyor haklı olarak. Açıkcası aktif olarak kullandığım bir ağ eğer kapanırsa üzülürüm.

En Saglam Sosyal Ag Hi5!Facede isterse 10Milyar Kullanici Olsun. Kendi Sayfani Kafana Gore kisisellestiremedikten sonra. Hi5te istedigin video yada muzikleri Sayfana Ekler,Profil Ziyaretlerinde istedigin Video Yada Muzigin Oto Calmasini Saglayabilirsin.(ornek Sayfama Hos Gelsin Gibi Birsey.) Ayrica Sayfa Yorumlarina Dogun gunu V.s Ozel Gunlerde,Yada Hediye Anlaminda Hareketli Pasta,Cicek,Kalp V.s Aknina Ne Gelirse Gonderip Alabilirsin.Facede Neymis Hi5 in Yaninda!!denemesi Bedava!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir