Galaxy Note 5 klonu, 90 dolara satışta!

Galaxy Note 5'i neredeyse olduğu gibi kopyalayan bu telefonda ilginizi çekecek şeyler var!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 5 klonu, 90 dolara satışta!

Samsung'un telefonlarının tasarımında kimseden ilham almadığını söyleyemeyiz. Güney Koreli firmanın geçmişte rakibi Apple'dan birkaç kez kopya çektiğini görmüştük. Ancak Samsung'un telefonlarından yalnızca ilham almayıp, Goophone gibi onu olduğu gibi kopyalayan bazı firmalar da var.

Çin'in son hedefi ise Samsung'un büyük ekranlı Galaxy Note 5'i oldu. Yerel üreticilerden UMi'nin yeni telefonu ROME'un tasarımı muhtemelen size de hiç yabancı gelmiyor. Phone Arena tarafından paylaşılan fotoğraftaki telefonun arkasındaki kavisler ve kamera modülü, Note 5'e çok benzeyen öğelerden sadece bazıları.

Tasarımı kopya olsa da ROME'un ilginizi çekebilecek iki özelliği var: Cihaz üst seviye özelliklere sahip olmasa da 3GB RAM ile geliyor ve 90 dolara satışa sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bunu piyasaya not5 orijinal diye sürse kimse çakmaz zaten. Millet adına bakıyor elmamı armut mu diye

ya bir galeri vardı Samsung Galaxy S5 ve klonu, iPhone 5S ve klonu ve HTC One M8 ve klonu vardı o galerinin linkini bilen varsa yazabilir mi (yorumu onaylayanlar biliyorsa onlar da mesaja ekleyebilirler)

Neymiş ? Demek ki SAMSUNG telefonları aslında o kadar da pahalıya mal olmuyormuş.Yani Samsung insanları kazıklamaya devam ediyormuş. Apple'ın donanımından daha iyi donanıma sahip telefonları İphone'lardan ucuza sattığı zamanlarda ün kazandı. Sonra? Sonra da bu koyunların telefonları aslında neden aldıklarını bile unutabildiğini anladı ve ucuz adı altında kakalamaya başladı. Bugün de kakalamaya devam ediyor.. Kalite farkı diye de laf etmeyin boşuna. Samsung telefonlar da aynı kalitededir bununla!

@20 Kasım 2015 21:15 çok yüzeysel bir yorum olmuş dostum adamlar hangi materyelden ürettiklerini biliyormusun, böyle yorum yapıyorsun yanlış anlama samsung u savunduğumdan değil ama belki 3. sınıf malzemeden üretildi ?

@20 Kasım 2015 21:15 Allah sana selamet versin. Okumadan, anlamadan yorum yapma, değerlendirme, sonuç çıkarmakta erişilmez olduğun anlaşılıyor. Klon un kelime anlamını bile bildigini sanmıyorum. Note 5 kullandın mi? Adı geçen Klon telefonu inceledin mi? Bilmeden, anlamadan sadece birşeyler söyleme gayretin neden? Bu gerçek sosyolojik bir vaka ve incelenmesi gereken bir konu. Araştırma, öğrenme yerine biliyormuş rolü yapmak ve yorum yapmak! Yolun açık olsun.

Sen de yorum yaz