Galaxy Note tutmaz demişlerdi; ama...

İlk Galaxy Note çıktığında "tutmaz" diyenler, bakalım şimdi, bu haberden sonra ne diyecekler?

  • Cem Şancı
Galaxy Note tutmaz demişlerdi; ama...

Büyük boyutlu telefonların "kalas" diye adlandırıldığı günleri hatırlıyor musunuz? Peki ya birkaç yıl önce ortaya çıkan dev ekranlı Samsung Note'un ilk çıkışında aldığı tepkileri, bu kadar büyük telefonların anlamsız olduğu eleştirilerini?

Neyse ki rakamlar gerçeği çok çabuk ortaya çıkardı. 2011 sonunda ortaya çıkmasından beri Galaxy Note markalı tablet - telefon hibritleri tam 38 milyon adet satılmış durumda. Bu satışların 28 milyon adedi ise 2012'de gerçekleşmiş. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Nokia, geçen yıl 27 milyon adet Lumia satmış. Bu da phablet'lerin standart bir akıllı telefon modeli kadar popüler olduğunun ispatı. 

Elbette phablet'lerin bu başarısı, diğer telefon üreticilerinin de gözünden kaçmış değil. Tüm telefon üreticilerinin artık bir phablet modeli ya bulunuyor ya da piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Kullanıcıların, büyük ekranlı telefonların üzerinde içerikleri çok daha rahat okuyabilmesi veya rahat içerik üretebilmesi, onları gittikçe daha popüler yapıyor.

2014'te phablet satışlarının daha da artması bekleniyor. Galaxy Gear gibi akıllı saatler de, iri ekranlı telefonları sürekli ellerinde taşımak istemeyenlere yardımcı olacak akıllı bir aksesuar olarak phabletleri destekleyecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

abi ben tutar dedim valla tutmaz diye bisey çıkmadı ağızımdan

@11 Eyl 2013 12:58 ya yürü git. sende tutmaz demiştin.

satılmışta nerde ? ben ne görsem herkesin elinde ayfon var

@11 Eyl 2013 13:05 sen körsen SAMSUNG ne yapsın Apple fanbotu...

kesin chip te onlara katılmıştır.

Arkadaş ekranı büyütüyorlar pikselleri de çoğaltıyorlar, dandik android sisteminin yapısı nedeniyle yazılar gene küçük kalıyor. PPI değeri aynı olduğu sürece uygulamalarda filan bir kolaylık sağlamıyor.

@11 Eyl 2013 13:33 sen o işletim sistemine kurbanol kalın kafalı apple fan boyu. adamlar size köprüden atla telefon verecez deseler atlarsınız ezikler.

geç bunları anam babam geç bunları....

Chıp sizde tutmaz demiştiniz açtırmayın bana şimdi arşivi!

note un tutmasının bir diğer nedeni her türlü s serisinden iyi olması...

@11 Eyl 2013 13:50 Bide hava atmak falan istersen cebime girmiyor bahanesiyle elinde taşıyıp herkese elit olduğunu sergileyebiliyorsun :D

Zeki arkadaşlar Gidin Ip hone alın.Bir sekilde işinizi görün.Gözünüzü yormayın dilinizi hırpalayıp And roid demeyin.Hadi kolay gelsin .Steveden saygılar hörmetler

Iphone buna 10 basar büyük çöp

note tan iyisi varsa ..........................

bnde neden se piyasadaen cok samsung goryorum iphone cok nador

Bana göre 100 milyonda satsa hala gereksiz. Ben cebime girmeyen cep telefonu almam kardeşim :)

GİDİN AZ ÖTEDE YAŞAYIN APPLE FANBOYLARI

Valla ben hiç anlayamıyorum bu büyük ekranlı telefon sevdasını :(

ya arkadaşlar neden birbirinizi yiyorsunuz herkez zevkine göre beğendiğini alır ben lumia 920 kullanıyorum sırf kamerası için almıştım yeni çıkan modellerin hepsi güzel yani bir birinizi üzmenin anlamı yok lumia 1020 çıkınca onu almayı dusunuyordum sony z1 20 mp kamera çıkarıyor onu alabilirim yanibu zevk işi üzmeyin bir birinizi saygılar...

"Tut şunun ucunu döşiyelim abi" Heheheh böyle bi boru reklamı vardı dimi bi aralar. Hehe:)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play