Galaxy Premier artık gerçek! İşte özellikleri

Galaxy S3, Galaxy Note 2 derken, Samsung'dan bir Galaxy daha geldi: İşte Galaxy Premier!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Premier artık gerçek! İşte özellikleri

Samsung'un son haftalarda internete birkaç kez sızan Android cebi Galaxy Premier, sonunda gerçeğe dönüştü ve şirket tarafından resmen tanıtıldı.

Galaxy S3'e oldukça benzer bir tasarıma sahip Galaxy Premier I9260, ondan çok az daha küçük 4.65 inç'lik bir HD Super AMOLED ekrana sahip (1280x720). Çift çekirdekli 1.5GHz TI OMAP 4470 işlemci, 1GB RAM, Android 4.1 Jelly Bean, 8MP kamera, 1.9MP ön yüz kamerası cihazın öne çıkan teknik özellikleri arasında yer alıyor. TouchWiz arayüzü, S Beam, Smart Stay, Direct Call, S Voice, Best Photo gibi Samsung işlevleri de Galaxy Premier'da mevcut.

Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi, NFC, 8GB veya 16GB dahili depolama, microSD kartı gibi standart özelliklere de sahip Galaxy Premier, içerisinde 2100mAh'lik bir pil taşıyor. Önümüzdeki ay pisayasa sürülecek olan cep, şu an için sadece Ukrayna'da tanılmış bulunuyor. Cihazın ülkedeki fiyatı ise yaklaşık 1200 TL'ye karşılık geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

S3 almaktan vazgeçme sebebi değil.

galaxy s3 ten daha şık gözüküyor

@ALPEREN3 neresi daha şık s3ü kopyalayıp çıkarmış işte

@31 Eki 2012 17:12 tam olarak bilemiyorum resimlerini karşılaştırdım ve daha hoş göründü bana s3 ün biraz daha büyük olması başka bir sebeb

Yanlış yoldasın samsung nokianın hatalarına düşüyorsun..birbirine benzer tasarımlar ard ardına daha düşük özelliklerde üreterek satış yapmak hata..Ana modeller varken bu kadar çok ara model çıkarmak kendi bacağına kurşun sıkmaktır...bari değişik tasarla iyiki bir S3 tutturdun gına geldi s3 benzeri tasarımlardan..ki zaten bi halta benzemiyor tasarımı sırf donanım yüzünden iyi ve artı yazılım güncelliğinden tercih ediliyor s3.yoksa tasarım kötü..kendini tekrar etmek hatadır...

@31 Eki 2012 15:47 Belki bir yerde haklısın yani büyük modelin ardına gizlenmek sorun olabilir.Ama yenilik sunmadığını söylemen sanırım hakaret :D

ya öyle model çokluğundan şikayet ediliyor da çıkarmayıp apple gibi mi yapsaydı.çok saçma olurdu.Adamlar s3ü almak isteyip de maddi durumu el vermeyenlere yönelik aynı tasarımda bir düşük modelini yapmış.ne batması ne saçması?

başa geçen zıvıttırıyo ya samsung bu kafayla giderse nokia gibi uzun yıllar kalamayacak başta. iyiki bi s3 tuttu ha aynı telefonu kopyala kopyala sür piyasaya...

samsung hep bunu yapıyor ve fiyatı uçuruyor. google nexus 4 ü takip edin

s3 ten ne farkı var bunun :S sade 4 yerine 2 çekirdekli işlemci ypamış

Galaxy Note 2 , Galaxy S3 ten sonra gayet iyi bir devam ürünü olmuştu bence Galaxy Premier çok çok ara ürün gibi kaLmış ortada, sanırım daha küçük boyutları tercih eden Samsung kullanıcıları için düşünülmüş ama birbirine benzer tasarımların bu kadar peş peşe sunulması istenen etkiyi azaltır bencede..

onlarda 1200 tl bizde 2500e filan denk geliyor iste.

abicim çift çekirdekli olduğunu nerden biliyorsunuz ? Galaxy Premier, Kore'de Galaxy S3'teki Exynos 4 Quad işlemci ile satışa sunulacak. Global versiyonla ilgili kesin bilgi yok.

haklısın yeni nokia Samsung oluyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play