Galaxy Round'u bekliyorsanız, üzüleceksiniz!

Heyecanla Samsung'un kavisli ekrana sahip Galaxy Round'unu eline almayı bekleyenlere soğuk duş!

  • Cem Şancı
Kavisli ekrana sahip Galaxy Round ne zaman çıkacak

Samsung, geçen yıl esnek ekrana sahip bir Galaxy telefon gösterip bu ekranda bir de yarış oyunu oynamış ve medyada büyük yankı uyandırmıştı. Ancak daha sonra yaptığı açıklamada, esnek ekranların biraz daha gelişmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayıp, esnek ekranlı telefonların çıkışını ertelediğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde ise pek "esnek" olmayan ama sabit bir kasa içine yerleştirilmiş kavisli bir ekrandan oluşan Galaxy Round telefonunu tanıtan Samsung yine heyecan uyandırdı.

Ancak, şimdi Samsung'un içinden gelen fısıltılar, basına tanıtılan telefonun sadece prototip olduğunu ve üretime geçtikten sonra sadece Kore'de satılacağını, Samsung'un dünyaya şimdilik "kavisli telefon" satmayı düşünmediğini söylüyor.

Öyle görünüyor ki, "esneklik" problemini bir türlü çözemeyen ve telefonların kıvrılıp açılmasına dayanamayıp kırılacağından şüphe eden Samsung, esnek ekranları, kullanıcıların onu eğip bükemeyeceği sabit kavisli bir kasanın içine yerleştirme yoluna gitmiş ve üstelik bu modellerin de ne kadar başarılı olacağından emin olamadığı için tüm dünyaya pazarlamak üzere yüksek maliyetli dev bir üretim operasyonuna girmek istememiş. Telefonların Kore'de başarılı olması halinde Samsung'un üretim kapasitesini geliştirip dünyaya da kavisli ekran telefon satma ihtimali bulunuyor. Ancak dünya "kavisli" ekrandan çok "esnek" ekranlı telefonları bekliyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yamuk telefonu kim ne yapsın diyecem ama zamanında 5 inç telefonu kim ne yapsın diyenler vardı

@24 Eki 2013 18:24 ya ya noldum demiyecen gibi oldu bu işler demi ? :)

sanki kalorifer peteğinin üstünde unutulup yamulmuş gibi duruyor.

aman allahım, uykularım kaçtı, ben kavisli telefonum olmadan nasıl yaşarım, hıck,

bence baya ideal. ozellikle avuc icine rahat oturacak bir acida olursa o yay hali rahat olur. ozellike pantolon cebinde de ekran kismi bacaga bakacak sekilde yerlestirildiginde cidden buyuk rahatlik saglar. buyuk ekranlar baya sikinti oluyor cunku... herseyi gectim yere dustugunde tuzla buz olan cam yerini sadece arka kapagin catlamasina birakir... bu acidan bakin gencler...

er geç yapacaklar tabeki,? fakat böyle iğrenç.? Yamuk kamburlu ve Eğri mobiltelefon istemem.

Uzaya koloni gönderiyolar ama telefonun şarjı hala 1 gün zor gidiyor.

Arkadaşlar üzülmeyin hiç elinizdeki plastik samsungları avucunuzda sıkın bu şekilde olacaktır zaten.

@03:01 ahahahaha çok doğru

Sen de yorum yaz