Galaxy S III'e pil dopingi!

Eğer Samsung verdiği bu sözü tutabilirse, Galaxy S III ile birlikte "şarj bitti" derdi tarih olacak!

Hüseyin Cem Köylü

Belki de artık "pil bitti bitecek" diye korktuğunuz günler sona eriyor. Çünkü Samsung, başta Galaxy S III olmak üzere 2012'de çıkaracakları tüm telefonların yoğun kullanımda bile en azından bir günü çok rahat çıkaracak kadar güçlü piller ile geleceğini açıkladı.

Samsung Ürün İnovasyonu yardımcı başkanı Kevin Packingham, CNET ile yaptığı bir söyleşide, bu sene çıkacak tüm telefonların, uyandığınız andan itibaren tekrar yatana kadar, yoğun kullanımda bile pil sorunu çıkarmayacağını söyledi. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük derdi yetersiz kullanım süresi. Cihazların içine daha fazla teknoloji yüklendikçe, pillerden de daha çok performans bekleniyor.

iPhone 4S (iOS 5) ve Lumia 800 başta olmak üzere çoğu telefonda pil problemleri konuşuldu geçtiğimiz yıl. Umuyoruz ki Samsung'un başlattığı bu devrimi, diğer üreticiler de takip eder ve uygular.

Peki Samsung'un söz verdiği bir günlük şarj süresi yeterli mi? Saatlerce "Snake" oynasak da telefonun şarjının bir hafta gittiği günleri hatırlayın, kararı kendiniz verin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

En iyisi 80 - 90 TL'lik iki renkli ekranı olan bir telefon almak.
Şarjı yaklaşık bir hafta dayanır.
Hızlıdır. Çok hızlı açılıp kapanır.
Zararlı yazılım sorunu yok.
Yedek parçaları ucuzdur.
Kırıldı, bozuldu, suya düştü gibi sorunlara fazla üzülmezsiniz.
Bu kadarcık şeye çok para harcanır mı? Tutumluluk her zaman en iyisidir.
Teknolojiye bu kadar para harcayacağınıza gidin biraz o parayla hayır işleyin.
Kameralı telefon istiyorsanız. Gidin bir kamera alın. Cep telefonu kameralarından daha iyi çeker.

Cep tel batarya konusunda yine en başarılı firma nokia ,apple bile hala batarya sorunu çözemedi.Siz sevsenizde sevmesenizde Nokia bir iki yıl sonra eski günlerine dönecektir.Tabii fiyatları makul seviyede yani herkesin alabileceği seviyede tutarlarsa yoksa sonu Kodak gibi olur.

snake in isletim sistemiyle android bir zaten yada ozellikleri ayni standart isletimli telefonlar hala bir hafta gitmekte zaten

Peki Samsung'un söz verdiği bir günlük şarj süresi yeterli mi? Saatlerce "Snake" oynasak da telefonun şarjının bir hafta gittiği günleri hatırlayın, kararı kendiniz verin...

----------------------------------------
doğru söze ne denir

herkes pil kapasitesinden bahsediyoda bununla orantılı şarj süresi ne oluyo orasını hiç düşünmüyolar artsın sadece artsın 5000mAh olsun 10 saatte şarj etselerde razılar

saatlerce snake oynadığımız telefonun işlemcisi kaç mhz di , wi-fi varmıydı ? ekran çözünürlüğü neydi ?

En yoğun kullanımda bir gün gidecekse razıyım ben

Bu olayi Samsung Apple satar apple bunu yeni bulmus gibi millete gene pompalar ve hatta patent bile almaya kalkar.
Samsung Apple icin pek cok ürünü üretip satmasina ragmen yaranamiyor bunlara

Snake oynadiktan sonra gereksiz servisleri kaldir. Wifi 3g kullanma ekran parlakligini snake oynadigin telefonun parlaklik seviyesine indir. Web kullanan bütün servisleri kapat Android'de bes gün gider.
Ben Htc desire'a AceSMod007-Lite yuklemistim arasira internete girmem ragmen iki güne yakin pil ömrü var telefonun.

tum firmalar toplanip bilim adamlarina talimat ve para verip ustesinden gelinir ama masrafli olur ilk sefer icin.

eğer sözünde durursa bende galaxy 3 alırım ne iphone ne başka şeye bakarım

Snake örneği çok kötü.Sarı siyah ekranda ve tek boyutlu oyunda,üstelik piksel piksel görüntü varken nasıl olurda Galaxy S III ile kıyaslama yapılabilir?

Doğru mantık...
Yanlış cevap...
Gerçekten anlatılmak istenen, en yoğun kullanımda pilin 1 gün dayanabildiği ise, yoğun olmayan bir gün sonunda pilin ne kadarını kullanmış olacağız. Yoğun olmayan bir günün ardından telefonun bataryası yine de şarj edilecek mi. Ve sonraki gün yoğunsa ne kadar kullanılabilecektir.
Bu durumda.
Li-ion pillerde şarj ömrünün 500 defa olduğu düşünülürse bu aletin pili 1.5 sene sonra bitecek ve yeni pil alınması gerekecektir.
Herkesler bilir ki pili ölen bir telefon da ölmektedir ve yeni piller ateş pahasıdır. Üstelik telefonla birlikte verilen pillerin performansını sonradan temin edilen hiçbir telefon vermemektedir.

Bu olayi Samsung Apple satar apple bunu yeni bulmus gibi millete gene pompalar ve hatta patent bile almaya kalkar.
Samsung Apple icin pek cok ürünü üretip satmasina ragmen yaranamiyor bunlara
--------------------------------------------------------------
Apple şarjı 1 günü rahat çıkarıyo zaten samsung gibi 2 dandik siteye girince pil yarıya inmiyo

Pil olayı, bir çözüm bulunsa bile, en az 5 en fazla 10 sene daha bu şekilde devam edecek. Çünkü, telefon bir kez satılıyor ama pil ve benzeri donanım bu süre içinden birden fazla satış yapıyor. Ben yakın zamanda uzun vadeli bir çözüm beklemiyorum.

Nokia 6710 Nav. cihazımın pili neredeyse bir hafta gidiyor ve çevremdeki tüm android ve ioslarla dalga geçiyorum. Onların yaptığından bazen daha fazlasını yapabiliyorum. Çoğu uygulamam da ücretsiz. Neyi aldığını bilmek en önemlisi :-)))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play