Galaxy S III'ün kalbi belli oldu!

Samsung'un Galaxy S III'te kullanacağı performans canavarı 4 çekirdekli işlemcisi içeride!

Hüseyin Cem Köylü

Samsung, Exynos 4 Quad işlemcisini resmi olarak duyurdu ve Galaxy SIII'te kullanılacağını doğruladı. Samsung Galaxy SIII'ün dört çekirdekli işlemci ile gelip gelmeyeceği sorusu uzun zamandır kafaları kurcalıyordu ve Samsung bu açıklamayla bu spekülasyonları sona erdirdi.

Samsung, Exynos 4 Quad'ın "güçlü dört çekirdek performansı" sunacağını ve çift-çekirdekli selefinden tam iki kat fazla performans vereceğini söylüyor. Üstelik tüm bu performansı "yüzde 20 daha az enerji tüketerek" gerçekleştireceği sözünü de veriyor.

"Exynos 4 Quad, Samsung'un Mayıs ayında tanıtacağı Samsung'un sıradaki Galaxy akıllı telefonunda yer alacak" açıklamasıyla Samsung, yeni işlemcinin yeni telefonda kullanılacağını doğruladı.

Artırılmış gücü ve pil yönetimiyle Exynos 4 Quad'ın konsol-benzeri 3D oyunları bile oynatabileceği, cihazların daha kaliteli fotoğraflar çekmesine olanak sağlayacağı ve "neredeyse her video formatını" destekleyerek Full HD video oynatıcı olabileceği iddia ediliyor.

Hem Exynos 4 Quad'la hem de Galaxy S III ile tanışmak için 3 Mayıs'ı beklememiz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Gelsede alsak, İlk defa akıllı telefon alacağım, bununda böyle bir telefonla olacak olması benim için keyif verici bir hal aldı :D

sabrım kalmamıştır :D

Telefonlar cok hizli gelisiyor ancak yeni cikan modeller el yakiyor.

Yapma SAMSUNG! funboylarin kalbi dayanmaz bu haberlere nede olsa onlar YAN SANAYI SAMSUNG'UN CHIPLERINI EKRANLARINI kullaniyor.

iphone 5 ve Glaxy s3 bu ikisi cok tartisilacak telefonlar samsung guzel isler yapiyor

gereksiz. bence çift çekirdek bile gereksiz. bilgisayarda çift çekirden telefonda 4 çekirdek.. bide çabuk eskiyo daha galaxy s2 çıkalı çok olmadan 3 çıkıyo. bununla birlikte samsung'un politikasından dolayı 1 yıl falan anca destek alırsınız. her sene 1den fazla sürümü çıkan android ile çalıştığı için destek daha fazla olmalıyken çok daha az. samsung kadar müşteriyi düşünmeyen bi firma görmedim. gözünü para bürümüş artık firmanın. birisi telefonu aldı mı hemen kapıyı kapatırlar yüzüne. insanlar bir an önce akıllarını başlarına toplasa da şu firmadan telefon almayı kesse çok iyi olur..

3d oyunun işlemciyle ne ilgisi var ki. tamam işlemci bir nebze iyi olmalı ama önemli olan ekran kartı..

exynos 5 serisini kullanmasını beklerdim gpu yuda mali 400 yerine mali 604 kullanmalıydı

7 yıldır kullandığım 6230i den s3 e geçmek çok heyecan verici olacak :)

bu islemci oyunlarda tegra 3 u gecemez!!!

ben de 5.5 yıldır 6230i kullanıyorum şarjı 1 hafta gidiyor.galaxy s3
almayı düşünüyorum ama şarjı ne kadar gider bilmem

sabırsızlıkla bekliyorum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir