Galaxy S, S II, S III ekranları karşı karşıya

Galaxy S, S II ve S III'ün AMOLED ekranlarının hangisi daha iyi, hangisi daha kaliteli?

Galaxy S, S II ve S III ekranları karşı karşıya

Samsung Galaxy S, S II ve S III ceplerinin AMOLED ekranlarının zaman içerisinde nasıl geliştiğini merak eden DisplayMate, onları detaylı bir biçimde karşılaştırdı.

Karşılaştırmada renk gamı gibi bazı öğelerin değişmemiş olması dikkat çekiyor. sRGB standardının yüzde 138'inde bulunan renk gamı, renklerin aşırı doygun görünmesine sebep olabiliyor. DisplayMate, renk sıcaklığında ise Samsung'un giderek doğal gün ışığına yaklaştığını söylüyor. Ancak 7.900K renk sıcaklığına sahip Galaxy S III bile ideal renk sıcaklığı sayılan 6.500K'ye göre mavimsi kalıyor.

DisplayMate'in testinde ortaya çıkan en şaşırtıcı sonuç ise ışık yansıtmanın giderek artımış olması. Yani test, Galaxy S III'ün ekranının önceki Galaxy'lere göre daha çok yansıttığını söylüyor. Bununla birlikte fark yüzde 5 ile oldukça düşük ve S III, hala ışığı en az yansıtan ceplerden bir tanesi. DisplayMate'in test sonuçlarını tüm detaylarıyla görmek istiyorsanız, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ekran dedin mi lg nin nova ve ips si ,applenin retinası.başkası yalan

galaxy nexus kullanıyorum ve AMOLED 'inden son derece memnunum en yüksek güneş ışığında bile toomatik parlaklıkta çok rahat görülüyor ekran

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir