Galaxy S2'den kötü haber!

Artık çok gerilerde kalan Galaxy S2, aylar sonra, kötü bir haberle yine maşetlere çıktı!

  • Cem Şancı
Samsung Galaxy S2, küçük kızın elinde patladı

Bir süredir, kullanıcıların elinde patlayan telefon haberleri gelmiyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Kazakistan'da küçük bir kızın cebinde duran Samsung Galaxy S2'nin infilak etmesi insanları yine korkuya sürükledi.

Bacağı son derece kötü şekilde yanan genç kızın ölümcül bir yarası bulunmuyor ancak bacağındaki izin geçemeyebileceği söyleniyor. Ariana Aitzhan isimli kız bahçede otururken aniden çığlığını duyan ailesi bahçeye çıktığında, kızın yerde yattığını, yanındaki arkadaşlarının ise şok olduğunu gördüler. Kızın cebindeki telefonun patladığını gören ailesi kızı hemen hastaneye kaldırdılar ancak bacağında çok ağır yanık izleri oluşmasını engelleyemediler.

Samsung yetkilileri, aileye bir tazminat ödemeyi ve kızın plastik cerahi masraflarını ödemeyi kabullendi. Ancak dünya şimdi sorunun neden kaynaklandığını ve diğer telefonların da patlayıp patlamayacağını merak ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

İşte samsungun berbat telefonları... Gidin Windows Phone alın...

plastiğin rezilliği diye buna denir...

samsung hiçbir şekilde alınmaz

bende de s2 var patlarsa tazminat ödeseler nolcak bacağım gittikten sonra

Samsung alma başın ağrımadın ha patladı ha patlıycak diye gerçekten üzücü bir durum teknolojinin devleri diye adı geçen firmalar neden bu kadar aptalca iş yapıyorlar anlamıyorum. Nokia Lumia 925 ve Apple iPhone 4S kullanıyorum aşırı ısınma sorunları bile yaşamadım patlayan bir LUMİA haberi okumadım henüz iPhone haberlerininde bazılarının yalan olduğu ortaya çıkmıştı hatırladığım kadarıyla

@07 May 2014 17:29 Al bi suvari daha, apple calisani gibi calisiyolar bu ezikler

Samsung u hic sevmem ama simdi takdir ettim cidden dua etsin kulagindayken patlamamis

Hay allah Gecmis Olsun.Microsoft Windows Xp ye guncelleme destegini kesti tarzinda haber bekliyordum.Malum son gunlerde teknoloji haberleri firmalarin siparisi uzerine yapilir oldu ;(

yakında açıklama yapılır. Batarya ya da şarj cihazı orijinal olmadığından ötürü bu olay yaşanmıştır. Ya da root -kernel gibi işlere bulaşmış olabilir :)

olaydan SAMSUNG değil batarya üretici sorumlu... muhtemelen yan sanayi batarya kullanmışlardır...

2 senedir güncelleme almamaktan patlamış arkadaş.

Yakında Microsoft'un mobil bölümünde çalışmaya başlayacak biri olarak Samsung kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu telefonların avrupaya ihraç edimesi için, batarya, şarj cihazı ve telefona ait olan devreler AB standartlarına uymak zorunda olduğu için çakma batarya yada çakma şarj cihazı kullanımından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bildiğim kadarıyla çoğu telefon üreticisi ve ihracatçısı en az 2 yıl batarya garantisi veriyor.

batarya sonsuza kadar dayancak diye bişey yok zira lidyum iyon bataryaların genel sorunu patlama.

nokia al cebinde rahat etsin canında

Sen de yorum yaz