Galaxy S3'e "önlem" güncellemesi!

Samsung'un Galaxy S3'e yaptığı son güncellemede "Apple korkusu" mu yatıyor?

Galaxy S3'e "önlem" güncellemesi!

Galaxy S III için yayınlanan son güncellemenin telefondaki genel arama işlevini devre dışı bıraktığı ortaya çıktı. Samsung'un bilerek yaptığı bu değişikliğin nedeni, Apple ile devam eden patent çekişmesi.

İnternette çeşitli kaynaklarda yer alan raporlara göre güncelleme, bir arama çubuğu yoluyla internette ve cihaz içerisinde arama yapma özelliğini ortadan kaldırıyor. 27MB boyutundaki güncelleme, Samsung'a göre daha iyi bir performans ve daha yüksek ses kalitesi sunuyor. Sanal klavyeyi varsayılan Samsung sürümüne döndüren güncelleme, varsayılan web tarayıcısı görünümünü de yeniliyor.

ABD'de "kararlılık güncellemesi" olarak bir haftadır sunulan güncellemenin Apple ile devam eden davalarda önlem mahiyetinde bazı değişiklikler yaptığı düşünülüyor. Güncelleme uluslararası olduğundan, Avrupa'da da indirilebiliyor. Bunun anlamı, Samsung'un Apple'dan yerel arama özelliği hakkında bir girişim beklemesi olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

en azından bir telefonuna güncelleme çıkardı :)

Samsung çok kötü bir firma müşteri desteği anlamında hatta en kötü firma diyebilirim! Baksanıza Bada kullanıcılarına yaptıklarına!!! Android de pek iç açıcı değil hani!

samsungtan nefret ediyorum telefon konusunda şuna bak yeni telefon çıkardı birsürü güncelleme geldi açıklarını kapatmak için. Apple öyle mi? Bir telefon çıkarıyor herşeyi sorunsuz.

@27 Tem 2012 16:25 Anten sorunu, pil için güncelleştirmeler sizin "sorun" kavramınız arasına girmiyor galiba :) Sorunsuz Apple...

Bütün yorum yapanlar zengin sanırım :)

bizi maf ettin samsung guncelleme bize yokmu

@27 Tem 2012 19:22 Bir iki hafta icinde gelir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir