Galaxy S3 fena patladı!

Galaxy S3 satışları öyle patladı ki; Samsung bile bu kadarını beklemiyordu. Peki neden böyle oldu?

Dava sonuçlandı, Galaxy S3 satışları patladı

Apple'ın Samsung'a karşı kazandığı patent davasının ardından Galaxy S3 satışlarında artış yaşandığı bildiriliyor. Bir araştırma şirketine göre Galaxy S3'ün stoğu bazı mağazlarda tükenmiş durumda.

Araştırma şirketi Global Equities Research'ün 16 perakandeci üzerinde yaptığı araştırmaya göre iki Costco mağazasındaki AT&T ve T-Mobile üzerinde çalışan Galaxy S3'ler tükenmiş bulunuyor. Rapora göre diğer bir mağazada ise tüm AT&T modelleri satılmış. Araştırmaya dahil edilen 3 Sprint mağazasından 2'sindeki Galaxy S3'lerin tükendiği söyleniyor.

Global Equities idari direktörü Trip Chowdhry, 3 Verizon mağazasında hala Galaxy S3 stoğu bulunduğunu söylüyor. Chowdhry'ye göre mağazalar, son bir aydır iPhone'dan daha çok Galaxy S3 satıyor.

Chowdhry, Galaxy S3'ün satışlarının artmasını tüketicilerin onu bir daha bulamama endişesine bağlıyor: "Samsung Galaxy S III çok iyi ve popüler bir telefon. Jürinin kararı dolayısıyla insanlar muhtemelen onu bir daha satın alamayacaklarını düşünüyorlar."

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

süper telefon arkadaş.. ADAMLAR YAPMIŞ ABİİ...

İphone'un tek rakibi

Fena Patladı Yazınca Bende Yİne Bitane Daha S3 Patladı Sandım :D

En sondaki yorum çok ilkel; "Samsung Galaxy S III çok iyi ve popüler bir telefon. Jürinin kararı dolayısıyla insanlar muhtemelen onu bir daha satın alamayacaklarını düşünüyorlar."

ABD Lİ FİRMALAR KAZANMASINDA KİM KAZANIRSA KAZANSIN

samsung dan ne yazık ki iyi bir züğürt tesellisi olmuş :) hani şavaş anında yenilme aşamasının son safhasında olan taraf hala yenildiğini idrak edemez ve kabul edemez bir duruma gelir ya samsung da o hesap işte. kendi çapında istatistiksel rakamlarla en azından kimilerine göre hala var olan itibarını iyice düşürmemeye çalışıyor. tabi kendilerince haklılar. yalnız burada samsung inanılmaz bir strateji hatası yaptı, piyasanın yarısından fazlasını elinde bulunduran apple ile herhangi bir münakaşaya girmeyecekti hatta buna google ve microsoft gibi dev şirketler bile cürret edemiyor çünkü az çok başlarına ne geleceklerini çok iyi biliyorlar. zamanla samsungunda böyle tecrübe kazanarak aynı hataları yapmayacağını ümit ediyorum.

@03 Eyl 2012 19:33 piyasanin yarisindan fazlasi diyorsaniz istatislikleri bir daha inceleyin derim ;)

@03 Eyl 2012 19:33 Ne yaparsın haddini mi bildirirsiniz Samsung'un. Siz kraldan daha kralcı olmuşsunuz

@03 Eyl 2012 19:33 Nedense Apple cılar, Apple ın Android in büyüme hızı karşısında ezilip gittiğini bir türlü kabullenemiyorlar.

@03 Eyl 2012 19:33 tipik bir Platonik Apple fanatiği, muhtemelen elinde Apple markalı hiçbir ürünü dahi yoktur.

PARAM OLSA BU GÜN BEN DE BİR SAMSUNG ALIRIM YA S3 YA DA NOTE BİR YA DA NOTE İKİ

@03 Eyl 2012 19:45 liselimisin?....

Apple Samsung'u Patent ihlalleri gerekçesiyle Sürekli gündemde tutarak bir anlamda olumsuzda olsa reklamını yaptı,(Reklamın iyisi kötüsü olmaz) tabi bu da samsung'a olumlu bir şekilde dönerek satışlarında büyük bir etken oldu.

@3 ağır bir apple fanı :D yazık dünyadan haberi yok. o apple dediğin firma bugün microsoft sayesinde var bu 1. 2. si o iphone dediğin cihazın yüzde 60 a yakınını samsung üretiyor. işlemci ekran kartı ve ram i. senin gibi zerzavatlarda burda abuk subuk konuşuyor. apple düşüşte canım kardeşim hemde kocaman bir düşüşte.

HTC One X 'in tek rakibi..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir