Galaxy S3'ü cebinde fena patladı!

Bir Galaxy S3 patlarsa nasıl görünür; sahibine neler olur? Bu kadınla tanışın, öğrenin!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S3'ü cebinde fena patladı!
Schlatter'ın dava açacak bolca zamanı olacak

Samsung Galaxy S3'ü pantolonunun içinde patlayan İsviçreli bir kadının derisinde, patlama sonucunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştu.

Le Matin'de (Fransızca) yer alan rapora göre 18 yaşındaki Fanny Schlatter, işi sırasında, boya kutularını patronunun kamyonuna taşırken telefonu cebinde patladı. Schlatter, bir anda bir patlama sesi duyduğunu, ardından "burnuna garip bir koku geldiğini ve iş pantolonlarının yanmaya başladığını" söylüyor.

Hızla çoğalan alevler Schlatter'ın omuzlarına kadar yükselmiş, ancak saçlarının bağlı olması ve patronu Stéphane Kubler'ın duruma hemen suyla müdahale etmesi alevlerin büyümesini engellemiş.

Schlatter'ın dava açacak bolca zamanı olacak
Schlatter'ın patlayan ve yanan Galaxy S3'ü tanınmaz halde.

Şu an sağ kalçasını hissetmeyen Schlatter'a 15 Ağustos'a kadar sağlık raporu verilmiş.

Galaxy S3'ün patlaması vakası, Schlatter'dan önce de yaşanmıştı. "vizionx1208" kullanıcı isimli bir Reddit kullanıcısı, Mayıs ayında bir gece yarısı "yüksek bir gürültü ve garip bir tiz sesle" uyandığını söylemişti. Telefonundan duman fışkırdığını söyleyen vizionx1208, çok kötü bir kokunun da dumana eşlik ettiğini paylaşmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

Başka bi telefon patlasa önemsiz ancak S3 patlarsa olay uuu :)

@10 Tem 2013 14:21 başka patlayan telefon söyle? (samsungun yaptıkları dışında) patlasa patlasa şarjda falan patlar ama cepte patlamak nedir?

@10 Tem 2013 15:28 cep telefonu patlaması mılyarda birdir bu bunda 20 yıl önce de böyleydi olağan bir olay

Ne belli orjinal batarya kullanıldığı? Bunun bi açıklamasını yap bakayım.

@10 Tem 2013 17:45 Evet batarya markası falan filan belli değil. Yani değişebilen bir parça. Muhtemelen batarya orjinal değildir.

@10 Tem 2013 15:28 iphone 4s patlamisti

samsung buna ne diyicek nekadar tazminat ödüyecek ve piyasadaki s3 lerde ne gibi bir uygulama yapıcak merak ediyorum

s3 patladıktan sonra bütün kızlar bu kız gibi olacaksa patlasın s3ler :D

@10 Tem 2013 14:24 her ergen senin gibiyse evden çıkmasın bence önüne gelene sarkar falan..

cep telefonlarında patlayabilecek tek komponent pildir. oda miltyarda bir ihtimalle anormal durumlarda olur. bu olayın kurcalanması gerekli bence gerçek değil..

klasik samsung rezaletlerine tipik bir bir örnek daha... şaşıran var mı ki?....

GEÇMİŞ OLSUN :)

hülooaaaaaaağ!

yalnız s3 ün kapağı öyle değilki? s3 ün kapağının kamera ve flash kısmında o kapaktaki camlar yok?

@10 Tem 2013 14:52 beynin çözmeye yetmedi mi anlamadım.. kapağını ters koymuşlar bahsettiğin kısım alt tarafta kalıyor.

@10 Tem 2013 14:52 yanmış çünkü telefon yanan cisimler şekil değiştirir

@10 Tem 2013 15:25 Asıl senin beynin yetmiyor birşeye. Telefonun kapağına ayrıca koruma gibi birşey takmışlar. Çizilmeye ve darbeye karşı korumak için. Hiçbir Galaxy S3 versiyonunda o kadar büyük Galaxy S3 yazısı yok.

Bakalım bizim s4 ne zaman patlatacak... *#0228# yapinca sıcaklık 60 derece gosteriyor. Bu sıcaklığa internete girince ulaşıyor 5 dk içinde

Iyiki samsung yok

Karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar 1 yıldir galaxy s3 kullanıyorum aşıri abandıgim halde yanma patlama yapmadı

@10 Tem 2013 15:06 her ürün patlasaydı zaten samsung ürünleri toplatırdı.. senin beynin düz mantıkla falan mı çalışıyor?

bu sitenin de samsung la ne alıp veremediği varsa yerden yere vuruyor. ben s3 kullanıyorum eşimde s4 var son derece memnunuz kesinlikle android + Samsung tercih edilmesi gereken ikilidir.

@10 Tem 2013 17:02 siz kullandığınız için size göre öyle bana görede benim telefonum lumia hepsine on basar ne olacak şimdi ?

Aenin beynin çalışmiyor ki boyle elestiriyorsun git kumda oyna lunapark degil burası

buna karalama diyenler bence samsung taki hisselerinizi satmaya hazırlanın. samsung bu kafayla giderse sonu çok fena olacak. Tarihte pek çok şey kendini tekrar ediyor ve samsung şu an Nokia nın eski hali gibi.. değişen tek şey telefon üzerinde Nokia yerine samsung yazıyor ve işletim sistemide symbian yerine android... yol aynı yolcular farklı...

Bacaklara yazık olmuş. Hı hı hı

Biz nede olsa Asil Türk milletiyiz, başımıza gelmeden kimse bizleri inandıramaz bir şeyin iyi ya da kötü olduğuna...

bu gibi durumlarda gıcık olduğum; samsung`a ortalama bir ceza verilecek samsung`da bu tazminatı ödeyecek ödeyecek ancak samsung zaten bu tazminat ödemesini göz önünde bulundurarak çin`de üretim yaptırıyor! yani demem o ki samsung aynı tas aynı hamam gidecek ki bu olay herhangibirimizin başına gelebilir. uluslararası hukukta böyle durumlara karşı tazminat cezaları ağırlaştırılmalı! şu durumu gözden kaçırmamalıyız: devletin ceza vermesinin sebebi kesinlikle adalet değildir caydırıcı amacı taşır ve bir ceza caydırıcı değilse tam anlamı ile ceza değil açıkçası adalet değildir

tehlikeli cihazlar

Kim nederse desin samsung almaya dewam yok patliyormus yok yaniyormus asılsiz haber windows phone gibi kotu igrenç ara yuzlu telefonlar insani sıkıntıdan patlatir anca

Kardeş siz burada üstün körü anlatımla Samsung'u karalayıp duruyosunuz ama bu olayı biraz daha didikleyip de anlatsanız? Mesela bana hiç orijinal kapağı gibi gelmedi? Belki orijinal pili değil veya cihaz servis olmayan birisi tarafından bakım gördü? Bunlar ne olacak?

@11 Tem 2013 17:59 yav he he kapağı sahte olduğu için patlamış ok ok

@16 Tem 2013 20:38 ben sana arka kapağı yüzünden patlıyor demedim arka kapağı orijinal değil gibi dedim. Belki elektronik parçalarından da değiştirdi. Olayı buraya çekmeye çalıştığımı anlayamayacak kadar körsün ne diyim.

bnm arkadasmda galaxy mini vardı oda patlamıstı byle

Apple fanboylarının iftirası... yalan haber yapmaya utanmazlar... chip.com.tr'de Ahlak kalmamış...

Yukarıda gördüğünüz cihazın ne yazık ki patladığı asılsız bir yalandır. Bu telefon resmen şamandrayla veya benzer bir material ile yakılmış (tahrip) edilmiş. Patlayan bir telefonun ne yazık ki kapağı bu hale gelmez. Bataryada pek patlamış gibi durmuyor. İnternet'te biraz sörf yaparak patlayan cep telefonlarını incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Cep telefonlarının patlamasında bir kaç neden vardır. Bu sayacaklarım tamamen kullanıcının dikkat etmesi gereken hususlardır. 1) telefonunuzun bataryası tamamen boşalmadan şarja takmayın, bataryanın bozulmasına ve patlamasına neden olabilecek ilk nedendir. 2) Telefonunuzu 8 saatten fazla sarja bağlı tutmayın. Kalitesi düşük bir batarya bile 8 saat içersinde sarjı tamamen doldurur. Eğer doldurmuyorsa bataryanız sorunlu ve heran bir tehlike arz edebilir. 3) Şarja akşam saatlerinde bağlayın ve şarja takılı telefonları mümkün olabildiğince kapalı tutun. Sarja bağlı iken telefon görüşmesi, mesajlaşma vb işlemler yapmayın. Bir yandan güç kaybederek, diğer bir yandan şarj etmeye çalışan bir batarya dengesizleşebilir ve ALLAH korusun yüzünüze patlayarak ciddi yanıklara yol açabilir...

@delidolu1genc Bu arada kendim S3 kullanıyorum şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Tabiki elektronik eşya bu hangisinde sorun çıkacağı belli olmaz. Yukarıda ciddi yanıklara yol açabilir dedim. Tabi inanmayanlar olacak ama ölüme bile yol açabiliyor. Bu yüzden bu konularda biraz daha duyarlı ve dikkatli olun.

Apple iPHONE daha tehlikeli basına yansıyan 2 ölümlü olayı var... son olayda iPHONE FIFI ( 5 ) şarjdayken konuşmak isteyen sahibi elektrikle öldürdü...

@grezimonk iphone la uğrayacağına samsung un telefonlarındaki sorunu araştır sonra iphone a laf at

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play