Galaxy S3'ün içinde ne var?

Android canavarı Galaxy S3'ü parça parça ettiler; bakın içinden neler çıktı neler...

Samsung'un son Android canavarı Galaxy S III, iFixit ve Chipworks tarafından parçalarına bölündü. Böylece telefon hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmış oldu.

Galaxy III, içerisinde 2100mAh'lik bir pile sahip. Pil aynı zamanda telefonun NFC çipini üzerinde barındırıyor. Telefon üzerindeki cam, ekrana yapışık vaziyette bulunuyor. iFixit bu durumun ekranınızını değiştirmek zorunda kalmanız halinde maliyeti yükselteceğini vurguluyor. Samsung, Galaxy S III'de ekran olarak yüzde 20 daha ince ancak orijinali kadar sağlam olan Corning Gorilla Glass 2'yi kullanıyor.

Galaxy S III'ün içinin açılmasıyla yapılan en önemli keşif ise cebin 8MP'lik kamera sensörünün iPhone 4S'inki ile aynı olması. Galaxy S III'ün 1.9MP'lik ön yüz kamerasının iPhone 4S'in VGA ön yüz kamerasını geride bıraktığını söyleyelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bana sorsalar söylerdim içerisinde kablolar falan var...

@04 Haz 2012 15:13 alın bu adamı buradan !

keşke sana sorsaymışlar

kardeşimm. bir konu altına tartışma açmaya ne gerek var. Galaxy 3 iyi yada kötü yada içi süper donanımlarla dolu ki, haber detaydan yoksun. Bildiğimiz şeyleri sunmuşlar siz yine de bir birinize düşmüşsünüz. Türk olmak bir birini yemekmiş heralde.

biz buna şimdi 1,5bin liramı veriyoz.

gorilla glass 2 camı bayağı zorlamışlarki kırılmış?..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost