Galaxy S3 ve Note 2 hedef tahtasında!

Apple'ın Samsung'a açtığı yeni davada, Galaxy S3 ve Note 2 de dahil, tam 9 telefon hedef tahtasında!

  • Ercan Uğurlu
Galaxy S3 ve Note 2 hedef tahtasında!

Mahkeme salonlarının en tanınan ve en sık karşılaşan iki ismi Apple ve Samsung, bir kez daha karşı karşıya. Çok kısa bir süre önce Apple'a toplam 119.6 milyon dolar ödemeye mahkum olan Samsung, bir kez daha Apple'ın markajında. Ancak Apple bu defa direkt olarak Samsung'un ceplerini hedef alıyor.

Geçtiğimiz cuma günü bir kez daha mahkeme salonlarını arşınlayan Apple avukatları, bu defa Samsung'un 9 telefonundan şikayetçi.  Amerika'da satışta olan 9 Samsung cep telefonunun satışının durdurulması gerektiğini savunan Apple avukatları, gerekçe olarak yine Samsung'un patent ihlalinde bulunduğunu öne sürdüler elbette.  Dava konusu olan cep telefonlarınınsa en az iki veya üç nesil önceki ürünler olmasıysa dikkat çeken bir diğer noktayı oluşturuyor. Mazisi 2011 yılına dayanan cep telefonlarının da bulunduğu raporda şu cepler var:

- Admire
- Galaxy Nexus
- Galaxy Note
- Galaxy Note II
- Galaxy S II
- Galaxy S II Epic 4G Touch
- Galaxy S II Skyrocket
- Galaxy S III
- Stratosphere

Apple'ın dava raporunda ayrıca otomatik kelime düzeltme ve "Slide-to-unlock" kaydırma efektinin bulunduğu Samsung cepleri de yer alıyor. Görünüşe göre önümüzdeki bir süre Apple'ın Samsung'a açtığı bu davayı konuşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple anladi samsung bizi yiyicek belli dedi hemen bazi amirallere saldiriyor. Apple bitiyosun iste uzatma

rüşvet ver kazan işte. bu arada önceden niye dava açmamış :D

Apple iyice azdı... rüşvetçi hakimler olmasa bu durumda olamazdı...

İyice sıkıntı verdin Apple yakında ekranı dokunmatik diye patent davası açarsın sen.

hırsız apple

Hırsız var!

Adamsanız yorumlarımı yayınlayın bırakın fanboyluğu

samsung firması hırsızdır arkadaşlar s4 de 4.4.2 ile gelen sayaç yüzünden root yaptığınız anda imei iniz siliniyor telefonda hat kullanamıyorsunuz daha türlü türlü pislikler samsung pişmanlıktır { Yayınla Bunu Chip.com.tr !!!

Buck Berry senden şikayetçi.

Sen de yorum yaz