Galaxy S4'e yeni işlemci mi geliyor?

Samsung'un yeni kullanım kılavuzunda ortaya çıkan detay, Galaxy S4 açısından heyecan verici...

Galaxy S4'e yeni işlemci mi geliyor?

Samsung'un yeni Kullanım Kılavuzunda yer alan detaya göre Qualcomm'un yeni nesil Snapdragon 800 işlemcisi, Samsung Galaxy S4'ün SHV-E330S model ismiyle sunulacak yeni bir varyantında gelebilir.

SHV-E330S ayrıca LTE-advanced teknolojisine de sahip. Modelin hangi ülkelerde ve hangi adla piyasaya süreleceği hala sırrını koruyor. Kesin olan tek şey, Samsung Snapdragon 800 işlemcisini telefonlarında kullanmaya başlayacak olması. Bu işlemcinin ayrıca Galaxy Note 3'te kullanılacağı da söylentiler arasında.

Yeni Qualcomm işlemncisi 2.3 GHz 4 çekirdek ve Adreno 300 grafik setini barındırıyor. Ayrıca LTE-advanced bağlantı teknolojisini de beraberinde getiriyor. Bunların yanında, "Sesli komutlara her zaman hazır (Always-on voice command) teknolojisi de destekleniyor.

Nokia'nın yeni Lumia'sının ve LG Optimus G'nin selefinin de bu işlemciyi kullanacağı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu güzel haber işte :)

nokia adına da sevindim güzel işler yapacak gibi kamera,işlemci seçimi,malzeme kalitesi,biraz uygulama eksiği de olsa işletim sistemi daha da iyi gitmesini isterim... samsung inanılmaz bir pazar payına sahip bir firma konumunda ve bu pazar payını en güzel şekilde kullanacağını çok da iyi bilen bir firma.. apple ise özellikle mobil sektörde biraz geride kaldığını düşündüğüm iyi,stabil bir işletim sistemi var fakat daha fazla kısıtlaması var,uygulama mağazası genelde ücretli,kendini düzleltmesi şart diye düşünüyorum...

İnsanlar hangi s4 ü alacaklarını şaşırdı. Samsung keep calm and make refrigerator. :)

Daha bir sene oncesine kadar cift cekirdek gereksiz demiyor mu idi Nokia+ MS Soft? Ne oldu da simdi 4 cekirdek islemcili telefon pesinde kosar oldular? Nokia cop, Win Mobile icin zaten uygulama yok. Git araba lastigi, bot filan uret sen nokia.

@23 Haz 2013 22:15 Nokia EOS daki 41 mp kamera için snapdragon 800 koymak zorundalar. Git biraz araştır.

samsung un bu hareketinin s4 ü en hızlı telefon diye alanlar için oldukça sinir bozucu olacağı kesin :)

kendisinin 4 çekirdekli, 8 çekirdekli işlemcileri var. pek işe yaramadı galiba samsunga kendi işlemcisi:)

benim 4 yıl önce aldığım bilgisayarın işlemci hızının 2 katı hemen hemen:D. bi nvidia gtx 790 takmadıkları kaldı:DXD....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir