Galaxy S4 saldırı altında!

Nokia, Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S4 hakkında öyle bir açıklama yaptı ki...

"Lumia'dan kopya çektiniz!"

Samsung'un merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy S4, Perşembe günü yapılan etkinlikte tanıtıldı. Alışılagelmiş bir şekilde ziyadesiyle uzun olan etkinlik esnasında cihaz en ince detayına kadar gözler önüne serildi.

Pek çok kişinin "Galaxy S3'e benziyor." şeklindeki söylemleri birkaç gündür kulaklara çalınıyorken, Nokia'dan gelen Twitter mesajları benzerlik konusunu farklı bir boyuta taşıdı. Öyle görünüyor ki Nokia, Galaxy S4'ün direk olarak Lumia modellerinden çalıntı olduğuna inanıyor... S4'ün tanıtımından kısa bir süre sonra başlayan Nokia Tweet'leri, Samsung'un Nokia Lumia serisinde bulunan birçok özelliği taklit ettiğini iddia ediyor.

Nokia'nın Twitter üzerinde paylaştığı, konu hakkında özel olarak çekilmiş olan fotoğrafta, Samsung'un Nokia'dan kopya çektiğii açık bir şekilde iddia ediliyor. Bir diğer Twitter mesajında ise Samsung tarafından kopyalanan fikirler sıralanmış buluyor ki aralarında kablosuz şarj, sadece Lumia 920'ye özel olarak tasarlanmış olan Nokia Music, Pureview, City Lens ve farklı renkteki telefon kasaları mevcut.

Samsung tarafı ise halen konu hakkında konuşmadığı gibi, Nokia'ya herhangi bir cevap da vermiş bulunuyor. Peki, bu "kopya" iddiaları, Samsung'u mahkemeye kadar taşır mı? İşte orasını birlikte göreceğiz.

Okuyucu Yorumları