Galaxy S4'te kablosuz şarj olabilir!

Son iddialar Galaxy S4'ün bu önemli özellikle geleceğini söylüyor. Ama hepsi bu kadar da değil!

Galaxy S4'te kablosuz şarj özelliği olabilir!
Lumia 920 kablosuz şarj işleviyle geliyor

Galaxy S4 hakkında gelen iddialar, önümüzdeki aylarda ortaya çıkması beklenen cebin kablosuz şarj işleviyle geleceğini söylüyor.

Korece web sitesi DDaily'ye göre Samsung, Galaxy S4'ten ayrı olarak özel bir arka kapak ve kablosuz şarj istasyonu satışa sunacak. Bu aksesuarın fiyatının ne kadar olacağı ise şimdilik bilinmiyor. İddialar, Galaxy S4'ün çıkış tarihiyle ilgili bize herhangi bir ipucu da vermiyor.

Siteye göre Samsung, kablosuz şarjda daha gelişmiş bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu alternatif ve daha gelişmiş yöntem, "rezonant manyetik eşleme" olarak adlandırılıyor ve güç kaynağından 2 metreye kadar uzaklıktan onu şarj edebilmenize izin veriyor. Manyetik kablosuz şarj, bugün Nokia Lumia 920 gibi bazı cepler gibi güç kaynağına temas etmeyi gerektirmiyor. Bununla birlikte DDaily'ye göre rezonant manyetik eşleme şimdilik çok maliyetli olacağından, Samsung'un standart kablosuz şarjla yola devam etme ihtimali yüksek.

Lumia 820, Lumia 920, HTC 8X gibi yeni ceplerin kablosuz şarj ile gelmesi, Galaxy S4'ün gerçekten de böyle bir işleve sahip olabileceğini gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

kablosuz şarj lumiadaki gibiyse çok komik :) telefonu masaya koyduğumda ya da eve girdiğimde şarj olabiliyorsa bunun adı "kablosuz" dur. lumia nın kablosuz aparatı 200 kusur lira, kabloya takarım daha iyi!

@19 Oca 2013 19:47 Dediğin teknoloji evinde olduğunda komşularında telefonunu şarj etmek isteyebilir. Ama mevcut kablosuz şarj konusunda fikrine katılıyorum. Şirketler bununla uğraşacağına ısı, ışık, hareket gibi enerjiler ile şarj yapabilen telefonlar yapsa ve fiyatına ekstra 200 lira koysa bile satılacaktır.

Hani s3 te geliyodu

SIV ile samsung altin cagini yasayacak.epilcilere kapak olacak.

2 metreye kadar nereye yapıyon sen sadece bunun üzerine kurulu ve bir çok patente sahip firmalar da yok o kadar

HEYECANLA BEKLİYORUZ <3

şarj istasyonu masamda yatağımda müzik dinlerken şarj olmuyorsa kablosuz denmesin :D

yanlışım varsa düzeltin fakat s3 de böyle tanıtılmıştı fakat hala şarj aparatı çıkmadı. kaldıki yıllar önce a4 tech markası böyle bir mouse yapmıştı. mouse enerjiyi mousepadden alıyordu. Teorik olarakta pratik olarakta bu mümkün bir pad yaparsın ve üzerinde şarj olur. Mühim olan cebindeyken şarj olabiliyormu ? o önemli.

Socket takıp çıkarmaktan kablonun ucunu aramaktan iyidir tlf gelince kaldırır işin bitince koyarsın şarj olur evde pek işe yaramaya bilir ama ofiste çok işe yarıyor.ayrıca nokiadakinde temas şart değil ama yanında durunca değil üste doğru durması gerekiyor buda fiziksel olarak mümkün değil 3-5 cm te kadar şarj ediyor.

nokia kablosuz şarj olan telefonları çıkardığında "çok gereksiz yeeeaaa!" diyen samsung fanboyları; şimdi bu özelliği yere göğe sığdıramazlar artık.

Galaxy s3 te zaten vardı bu olay. Nokia arakladı.

satıp sahip çıkmadıkları wave 2 den sonra roket yapsa almam.

düşünelim, çok mu gerekli?

Galaxy s3 kullanıcısıyım ve kablosuz şarz var :) Hata Katıldığım İnavasyon Adlı bir fuarda ordaki bu alanla uğraşan şirketlerden biri göstermişti :)

@20 Oca 2013 12:57 iFan doluşmuş yine buraya. eksilere bakar mısınız :D

Pil ömründe bir gelişme var mı esas soru budur bana kalırsa.

boş işler ve samsung... iki kısır döngü....

japonların 95 de TV yi kablosuz çalıştırdıgı teknoloji ama bunlar bu teknolojinin yaydıgı radysasyonu hesaba katmıyorlar evine alanın ilerde kanser olması kaçınılmaz.

MacBook kullananlar bilir. Sarj soketi miknatisli ve yonu olmayan bir parca. Oyle ne yone takarsaniz takin calisan ve pinlarin temas etmesini saglayan bir ksim. Mini USB ise cok cabuk ariza yapan bir jak. Bence MacBook tarzi soket ( aslinda soket degil temas alani ) kullanmak lazim. Kablosuz olmasa da olur. manyetik alan azalir hem.

Boş işler ile uğraşıyorlar. ekranların kırılmaya su geçirmezliği gibi fiziksel risklere karşı dirençli hale getirseler daha çok makbul görecektir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir