Galaxy S4 ve HTC One "hile işlemeyen" testte!

Hilelerin kendisine işlemediğini iddia eden bu hız testinde Galaxy S4 ve HTC One fena kapıştı!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC One ve S4 Hile işlemeyen testte karşı karşıya

Samsung'un mobil cihazlarında hız testlerinde "hile" yaparak aşırı hızlara çıktığı iddialarını hatırlıyorsunuzdur. Şimdiyse GameBench adında yeni bir şirket, geliştirdiği "hile yapılamayan" performans testiyle cep ve tabletlerin gerçek oyun performansını ölçebildiğini iddia ediyor.

GameBench'in uygulaması henüz beta aşamasında ancak bu, HTC One ve Samsung Galaxy S4 gibi cihazların test edilmeyeceği anlamına gelmiyor. Ortaya çıkan sonuçlar ise Samsung'un rakiplerinden fazla korkmaması gerektiğini gösteriyor.

GameBench'in uygulaması, sentetik hız testleri yerine belirli bir oyun çalışırken arka planda çalışıyor ve sistem üzerinde frame rate testi, pil tükenme testi gibi testler gerçekleştiriyor. Bu iki ölçümlere bakıldığında ise Samsung'un cebinin biraz daha hız pil tükettiği, ancak One'a göre çok daha akıcı bir performans sunduğu gözleniyor.

GameBench, Google Play'deki en popüler oyunlardan yaptığı ölçümleri örnek olarak alıyor ve tüm verileri tek bir puana dönüştürüyor. Bu arada testlerin S4'ün Snapdragon 600'lü sürümünde gerçekleştirildiğini söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

İphone 5 bile daha yüksek fps veriyor bu arada. Özellikle real racingde..

@25 Kas 2013 11:56 apple gpu ya çok abanıyor diğer firmalar cpu ya öncelik veriyor. ios un cpu ile çok fazla işi yok adamlar ondan direk uygulamalar için gpu ya öncelik veriyorlar.

@25 Kas 2013 11:56 Yalnız kodlama yönünden farklılıklar var. Ayrıca Android versiyonu daha fazla grafik dolu ;)

ve sonuç ...............

HTC one... nokta.

8 çekirdekle 4 çekirdeği kıyaslarsanız tabi samsung galip gelir ram,işletim sistemi, çözünürlük aynı işlemci çekirdek sayısı farklı bir tek

CAHİLCE Bİ YORUM. İPHONE 5 BİLE DAHA HIZLI DEMEK. BİR KERE İPHONE 5'İN REZOLÜSYONU DÜŞÜK. ÖNCE REZOLÜSYONUN ARTIRSIN SONRA TESTE GİRSİN. İPHONE 5 1136X640 DİĞERLERİ 1920X1080. ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR.

@25 Kas 2013 16:41 arkadaşım sana bir soru: sende şimdi diyelim s4 var. s4 ün full hd olması senin ne işine yarıyor Allah aşkına? full hd bir televizyona telefonu bağlayıp öyle mi oyun oynayacaksın? iphone daha yüksek fps veriyorsa eğer(varsayımda bulunuyorum) pratikte baktığın ekranda oynuyorsun oyunları e o zaman iphone daha iyi demektir. senin s4 ün işlemcisini iphone ekranına takamayacağımıza göre her telefonu kendi ekranında test edip sonuçları bir arada sunabiliriz çünkü son kullanıcı oyunlarını kendi ekranlarında oynayacaklar başka ekranlara bağlayıp oynamayacaklar.

@25 Kas 2013 23:44 Valla 640 P Ekranlısınız hala savunuyorsunuz :). Şunu unutma ekranınızın boyutu 4 " bundan dolayı 640 P Net gelebilir. Ama Note gibi 5.7 " olsaydı 640 P De ekrandaki pikselleri sayardınız. Ekran küçük tabii 640 P Yeter size :)

Samsung adam :)

@ 11:56 İyi de Iphone 5'in çözünürlüğünü hesaba katıyor musun?

i9505 te durum tabi boyle olur

htc one forever !!!

Aman ne oldu simdi cope mi atalim htc one imizi :)

Samsung 'un olduğu yerde hilesiz demek saçmalık.

Çözünürlük rezolüsyona karşı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost