Galaxy S5'de de bu teknoloji de olacak!

Cep telefonu devleri, birbirlerinden "esinlenmeye" devam ediyor. İşte bir Galaxy S5 iddiası daha!

Samsung Galaxy S5'de de bu teknoloji olacak gibi!

iPhone 5S'le birlikte TouchID isimli parmak izi sensörünü ortaya çıkartan Apple, elbette çok geçmeden bu alanda da kendine rakipler bulacaktı. Daha önce HTC One Max'te de karşımıza çıkan parmak izi sensörü şimdiyse, söylentiye göre Samsung'un gelecek amiral gemisi Galaxy S5'te de yer alacak.

Parmak izi tarayıcı geliştirilen bir firma olan Fingerprint Cards'ın CEO'su Jahon Carlstrom'un yaptığı açıklamalara göre Samsung, 2014 yılında akıllı telefonlarında parmak izi sensörüne yer verecek. Samsung'un başlangıç olarak bu teknolojiyi Galaxy S5'te kullanacağından bahseden Carlstrom, aynı zamanda LG ve Huawei gibi diğer önemli cep telefonu üreticileriyle de bu yönde görüşmeleri olduğunu söyledi. Ayrıca Carlstrom, önümüzdeki yıl parmak izi sensörlü akıllı telefonlar arasındaki rekabeti izleyeceğimizi işaret etti.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

htc one max modeline appledan esinlenip parmak izi sensörü koyduğunda hiç kimsenin umrunda olmadı ama samsung bi modeline parmak izi sensörü koysa herkes taklitçilikle hırsızlıkla suçlayıp üstüne çullanır. sebep açık yıllardan beri piyasanın en gelişmiş donanımına sahip akıllı telefonunu samsung üretiyor ve meyve veren ağaç taşlanıyor.

@06 Ara 2013 19:55 HTC apple dan esinlenmedi, ondan coook daha once zaten onlarin parmak izi okuyuculu bir kac modeli vardi. Hirsiz olan apple HTC degil. Samsung konusundakiler de dogru tabi.

Baska bisi kalmadimi parmak iziymis

parmak izi olayını Motorola başlattı hakkını yememek lazım, o zaman Apple taklit etmiştir, bunu neden kimse görmüyor...

Kesin Apple fanboyları yine basacak

Plastik teknolojisi olacak.

önce doğru düzgün güncelleme versinler. parmak izi sonraki iş. kullanıcıların bir çoğu şikâyetçi bu durumdan.

Apple seri şekilde çalıp çırpar kimse bir şey demez seri katil iPhone çöpüne tapmaya devam edin...

@grezimonk Çalıntı olan Dandroittir. Şekli bile çöp kutusu gidin çöpe tapın.

ya ben anlamıyorum samsung ne yapsa esinleniyor zaten apple beyinlerini açmış dünyayı değiştirmiş kusursuz şıklık her türlü iphone her model çıktıgında baştan aşağı tüm piyasayı şekillendiriyor. ve hiç bahsedilmiyor siri öyle bir buluşki teknolojik bi aletle konuşuyorsun hangi özellik ilk samsungta sony de htc de çıktı ve kullanıldı taklit edildi pardon esinlenildi olcaktı dimi çok kıt beyinlisiniz sanki babanızın samsung ne varsa bu kadar övecek milyon modeli sayısız başarısızlıklarını hiç görmüyorsunuz.

Obama iphonenin çok kolay dinlenebildigin ve buyüzden iphone kullanmadıgını söylemiş.Vay be

İphone sade, şık, kompakt ve stabil bir telefon. Ben bir telefonda bunları isterim. İstemeyende samsung alır olur biter. Samsungun daha güçlü donanımı olabilir ama android bu gücü sonuna kadar kullanamıyor maalesef plastikten oluşması en kötü yanı. s4 ün en büyük artısı ekran boyutu ve pil kapasitesidir baska hicbir artı yönü yok

@07 Ara 2013 12:31 senin plastik dediğin maddeden binalar yapılıyor kardeş .Polikarbon.

Ah samsung ah daha ne istiyon!!!

Herkes gönlüne göre telefon alır ben Sony taraftarıyım ama Samsung, HTC ya da Apple'ı kötülemiyorum. Bide Nokia, Lumia 1520 ile aklımı karıştırmıyo değil ;)

Yakisir babaya

Appledaki Siri teknolojisi bundan 12 yıl önce Ericsson'un kapaklı telefonunda vardı. Bir şeyler sallıyodun rehberdeki en yakın kişiyi arıyordu :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir