Galaxy S5 de kaderinden kaçamadı!

Parça parça edilme sırası Samsung'un yeni amirali Galaxy S5'e geldi... İşte S5'in içinden çıkanlar!

  • Ercan Uğurlu
Galaxy S5 de kaderinden kaçamadı!

iFixit ekibi yine iş başında! Bu defa Samsung'un yeni amirali Galaxy S5'i ele geçiren iFixit ekibi, henüz çiçeği burnunda olan cebe acımayıp parçalara ayırmışlar. Sonuç mu? Bu defa o kadar korkutucu değil gibi. Hatırlayacak olursanız ekibin son çalışmalarından biri HTC'nin One (M8) olmuştu ve sonuç 10 üzerinden 2'yle "tamir edilmesi güç" olarak nitelendirilmişti. Peki, bakalım iFixit'in Samsung Galaxy S5 notları nelermiş...

Her yeni amiral cep telefonuna yaptıkları gibi tüm parçalarını özenle ayıran iFixit uzmanları, Galaxy S5'i de en sonunda -fotoğrafta da gördüğünüz üzere- parçalarına ayırmayı başarmışlar. Toplam 18 adımda tamamlanan işlem sırasında bataryanın rahatlıkla çıkartılabileceğini gören uzmanlar, ekranın arkasında kullanılan yapışkan maddelerden dolayı biraz zorlanmış. Ekranı zarar görmeden çıkartabilmek için ısı ve güç uygulanması gerektiğini de söyleyen iFixit, ekranı aştıktan sonra geri kalan kamera, hoparlör, titreşim motoru ve kulaklık jakı gibi diğer bileşenlerin kolayca yerinden çıkartılabileceğini de görmüş. Sonuç olarak iFixit'ten ortalama bir skorla ayrılmayı başaran Galaxy S5'in puanı 10 üzerinden 5.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

içinden ne çıkacak plastik çıkmıştır....

"Toplam 18 adımda tamamlanan işlem sırasında bataryanın rahatlıkla çıkartılabileceğini gören uzmanlar," E ZATEN PİLİ ÇIKMIYOR MU BUNUN BİZ Mİ YANLIŞ BİLİYORUZ?

Note 3'ten birçok yönden geride olmasına rağmen neden 300 lira daha pahalı olduğunu da bulabilmişler mi içinde?

ekranın çerçeveden ayrı olması iyi olmuş en ufak bir ezikte ekranla birlikte değiştirmek gerekiyordu eskiden haliyle de tuzluydu.

hem plastikden şikayet ediyorsunuz hem de fiyattan o kadar dayanıklı bişey istiyorsan paradan ni şikayet ediyonuz! adamlar telefonu apple gibi karları %50 yi geçerek yapmıyo en azından zararla satacak değiller ya

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play