Galaxy S5'te sizi neler bekliyor?

Samsung'un en son amiral gemisi cebi Galaxy S5'in en önemli yeniliklerine göz atmaya ne dersiniz?

Parmak izi okuyucusu ve kalp ritmi tarayıcısı

Parmak izi okuyucusu ve kalp ritmi tarayıcısı

Parmak izi okuyucusu

Samsung'un giriş düğmesi üzerine eklediği parmak izi tarayıcısı, telefonunuzun kilidini açmak için size alternatif, daha hızlı bir yöntem sunuyor. İşlevden faydalanmak için önce telefonunuza parmaklarınızı tanıtmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra parmağınızı düğmenin üzerinden yavaşça çekerek ekran kilidini açabiliyorsunuz.
Parmak izi tarayıcısı, PayPal'dan güvenli alışveriş yapmak için de kullanılabiliyor. Yakın gelecekte parmak izi tarayıcısının daha da çok uygulama tarafından kullanıldığına şahit olmayı bekleyebilirsiniz.

Kalp ritmi sensörü

Galaxy S5, kimsenin beklemediği bir özellikle, bir kalp ritmi sensörüyle geliyor. Samsung, Galaxy S4'le birlikte sağlık ve fitness işlevlerine önem vermeye başlamıştı. Örneğin telefonunuzla gün içinde attığınız adımlarınızı saymanız, termostat ve nem ölçer sensörleriyle ortamın "rahatlık seviyesini" ölçmeniz mümkündü. Galaxy S5'te fitness yardımcısı S Health 3.0 uygulamasıyla daha da güçlenen bu özellikler, kalp ritmi sensörüyle eksiklerini gideriyor.

Kalp ritmi sensörü, telefonun arka tarafında, kameranın hemen altında yer alıyor. Parmağınıza bir miktar ışık uygulayarak çalışan sensör, kalbinizin dakikada kaç kez attığını birkaç saniyede algılayabiliyor. Sensörü S Health 3.0 uygulamasından etkin hale getirdiğinizde sensör bölgesinde kırmızı bir ışık görüyorsunuz. İşlev, yürüyüşlerinizde veya koşarken kalp ritminizin sağlıklı bölgede olup olmadığını kontrol etmenizi çok kolay bir hale getiriyor.

ADVERTORIAL

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz