Galaxy S5 için 64-bit işlemci umudu!

Samsung'un iPhone 5S'e rakip 64-bit işlemcisi Galaxy S5'te olacak mı, olmayacak mı?

Galaxy S5 için 64-bit işlemci umudu yine doğdu!

Galaxy S5'in işlemcisi konusundaki bilinmezlik devam etse de, en son iddialara göre Samsung, Apple'ın izini takip edecek ve sonraki amiral gemisinde 64-bit'lik bir işlemciye yer verecek.

İlk olarak Samsung'un 64-bit mimariye sahip bir Exynos işlemci üzerinde çalıştığını duymuştuk. Bu işlemcinin Galaxy S5'e yetişeceğini düşünüyorduk ki bir başka rapor, çipin Galaxy S5'in tanıtılacağı tarihe yetişmeyeceği haberini verdi. Şimdiyse GforGames, Samsung'un 64-bit işlemci üzerindeki çalışmalarını neredeyse bitirdiğini, işlemcinin büyük ihtimalle 8 çekirdekli olacağını iddia etti.

Site, işlemci üzerinde yapılması gereken küçük ayarlamaların hala bulunduğunu, ancak Samsung'un zor aşamayı geçtiğini söylüyor.

Galaxy S5 hakkındaki bu iddialara dikkatle yaklaşmakta fayda var, zira son zamanlarda birbirinin aksi birçok söylentiyle karşılaştık. İddialar doğru çıkarsa Samsung, yeni cebi için Mart'ı beklemeyebilir ve Ocak'ta S5'le tanışabiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

garanti veriyorum olacak. samsungun şuana kadar appledan çalmadığı bir şey olmadı çünkü. bunu da çalacak.

@30 Eki 2013 10:46 64bit teknolojisi zaten appleın icadı evet. Hatta hiç bir firma telefon üretmemeli sadece apple üretmeli malum onuda apple icat etti. Herşey appleın tekelinde olmalı. Rekabet olmamalı. Olursa hırsızlıkla suçlanmalı evet.

@30 Eki 2013 10:46 iftira atma iSheep asıl çalan Apple... SONY argesinden çaldığı tasarımla iPhone yapıp sattı... utanmaz Apple çalmada çırpmada 1 numara...

@30 Eki 2013 10:46 zaten iPhone ların 64 bit işlemcisini samsung üretiyor

@30 Eki 2013 10:46 Applenin kullandığı 64 bitlik işlemciyi kimin yaptığını sanıyosun? Samsungun kendi üretimi.

2000 lira ver ilk düşmede ekranı çatlasın 500 lira bayıl...bi samsung değil çoğu öyle htc ve sonylerin camları daha dayanıklı çervelerine laf atıyorsunuz ama taş gibi telefon yapıyorlar

@30 Eki 2013 11:04 Htc, Samsung ve Apple cam konusunda gorilla glass kullandıkları için çizilme ve dayanıklılık konusunda daha iyi. En son tanıdığımıza aldığımız xperia z için koruyucu kullanmana gerek yok demiştim bunlar çizilmelere karşı dayanıklı diye malesef 1 ay içinde cam çizikten görülmüyordu. Kendim S4 kullanıcısıyım ancak cebimde anahtar ve kulaklık olmasına rağmen ekranda hala çizik yok. Daha önce 3 yıl kullandığım 3GS de de aynı şekilde çizikler gözle görülmeyecek kadar kılcal ve rahatsız edici boyutta değildi. Bu arada amca kızımın xperia sı su üzerinden foto çekerken birden kapandı ve garanti kapsamında olmadığı söylendi. Bilginize. Kesinlikle sony reklamlarda gösterdiği şekilde cihazın arkasında durmuyor. Fiyat 1100TL nin üstünde olduğu için tüketici hakları bakmıyor mahkemeye sevk ettik. Aklınızda bulunsun.

RAM i 4 GB olacak desenize. Yoksa Apple gibi asparagas bir is olur bu da. Coklugorevde harikalar yaratir. RAM dusuk olunca arka tarafta kalan uygulama kapatilabiliyor. Bu durumda pek cok uygulamayi gercekten birlikte calistirma sansimiz olacak o zaman.

Ramı 10 gb da olsa iosla başa çıkamaz

İphone la rekabet için 40 gb ram ve s 67 falan çıkması lazım. Tabi plastik cikrmazsa :) kopyaci samsung

Adam utanmasa grambell telefonu appledan caldı diyecek

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir