Galaxy S5'in ekranı büyüleyecek!

Galaxy S5 henüz duyurulmadı ama üretimine başlandığı söylenen ekranları, oldukça etkileyici!

Galaxy S5'in ekranı büyüleyecek!

Samsung'un, henüz tanıtımını bile yapmadığı Galaxy S5'lerin, 5.25 inç boyutundaki AMOLED ekranlarını fabrikada toplu şekilde üretmeye başladığı haberi heyecan yarattı. Bu da, telefonların yakında piyasaya çıkacağının en önemli delili.

DDaily'nin haberine göre, üretimine başlanan yeni ekranlar, "elmas" piksel denilen, daha keskin görüntüler elde etmeyi sağlan elmas biçimli piksellerden oluşuyor. Mavi ve kırmızı renkli piksellerin yerine de yeşil pikseller kullanılıyor. Ekran çözünürlüğü 2.560 x 1.440 piksel olacak ve bu da 560 ppi yoğunluğa denk gelecek.

Ayrıca söylentilere göre AMOLED'in yanında LCD alternatifi de bulunacak. Telefonun Snapdragon 800/805 veya 64-bit Exynos işlemcilerle gelmesi bekleniyor. Cihazda 3 GB RAM, 16-megapiksel kamera ve Android 4.4 KitKat bulunacağı düşünülüyor. Kasanın metal olması da büyük bir ihtimal.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

samsung yapıyor ne diyelim. paramız yeterse alırız :)

Hadi bakalım inşallah

Afedersiniz ama ebesi artık çok abartıldı 2k ne ekran büyümesi ne koy şuna 350-450 ppi değerlikli bi ekran zaten göz belirli bi aralığı algılıyor amaç sadece özellikleri gereksiz yere yükseltip fiyatı arttırmak millietin (cahil,gösteriş meraklı kesimden bahsediyorum) gözünü boyamak çok ama çok gereksiz böyle boş yere şeylerle uğraşacağına topla mühendislerini adam akıllı bi yazılım üret kendine.

Benim ultrabook un konfig daha düşük :D oha diyorum.

Süper o zaman; )

Ekranla bil satıyorlar zaten samsung bir işe yaramıyor

YÜRÜ BE SAMSUNG KİM TUTAR SENİ..! KOÇUM BENİM..! SEVMEYENLER ÇATLASIN..!

yukarıdaki çizimi yapa ise ortalık yıkılır birde 3d kamera sonra o samsung yazısını solüste yada arkaya alsa telefonun ön cephesinde ölü alan kalmasa çok daha güzel olucak bence..

Hala plastik.

@25 Ara 2013 18:31 param yok alamam demiyorda plastik diyor..paran yoksa alma arkadaş . milletimiz ne kadar meraklı hemen çamur atmaya.

@25 Ara 2013 20:13 Evet haklısın bu çöpe verecek param yok :)

Su da geçirmesin su

5.25 inç ne yahu!

güldüm valla :)

Üretkenlikte olmasa da çamur atmada 1 numarayız,bu konuda üstümüze yok.O kadar önyargılı arkadaşlar var ki Samsung ağzıyla kuş tutsa bile yine yaranamaz.Kimse almak zorunda değil ama daha ürün çıkmadan şimdiden çamur atma yarışına girmişler,daha ortada fol yok yumurta yok.Bir netleşsin de öyle çamur bari..

3 sene önce çıkan htc 3d evo nun modifiye edilmiş versiyonu galaxy S5 ve htc dış görünümünü ve bir kaç özelliğini karşılaştırın anlarsınız.

Ulan ne kadar cahil insan var adamlar yapiyor 2 k ekran diye çamur atiyorsunuZ. ulan apple daha full hd ye gelwmedi geri teknolojide kalana atmiyorsunuz da ileri teknoloji üretene atiyosunuz çamuru. Lan size helal olsun iphone 5 e 2100 lira veren zihniyet samsung apple a her alanda üstünlüğü kurdugu bir twlefona 2000 lira vemezse bu işte bir problem var demektir

Biri Samsung'a şunu demeli "Önemli olan büyüklüğü değil işlevi!„ bak Apple'a 1 gb ramle harikalar yaratıyor.Mühim olan yeni icatlarla karşımıza gelmek Steve Jobs bunu başardı Tim Cook pek devam ettiremedi orası ayrı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir