Galaxy S5'in işlemcisi için buluştular!

Samsung, Galaxy S5'te kullanılması beklenen Exynos 6 için ilk ciddi adımını attı!

Galaxy S5'in işlemcisi için buluştular!

Samsung ve ARM, 64-bit mimariye sahip mobil işlemciler hakkında konuşmak üzere bir araya geldiler.

Akıllı ceplerin yüzde 95'inde komut seti bulunan ARM ve ceplerdeki pazar payı yüzde 30'u aşan Samsung, Güney Kore'de bir araya gelerek ARM'nin yeni ARMv8 64-bit komut setinin Samsung'un Galaxy S5'te kullanacağı Exynos 6 işlemcisinde nasıl kullanılacağını konuştular.

Toplantıdan haberdar olan, ismi belirtilmeyen bir ARM yöneticisi, 128-bit'lik işlemcilerin de toplantıda konuşulduğunun ipucunu verdi. Bilgisayar işlemcileri henüz 128-bit'e geçiş yapmamış olsa da Korea Herald'a göre üst düzey bir ARM yöneticisi, ARM'nin iki sene içinde 128-bit komut setini yayınlayabileceğini ve onun akıllı cep/tabletlerde kullanılması için çaba gösterebileceğini söyledi. Bununla birlikte ismi bilinmeyen yönetici, bunların ARM'nin kesin planları olmadığının, sadece "ihtimal" olduğunun altını çizdi.

Yönetici, ceplerin RAM'lerinin yakın zamanda 4GB'ı aşabileceğini, bu durumda belleği adresleyebilmek için 64-bit işlemcilere ihtiyaç duyacaklarını söyledi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

64 bit demek 4gb ram slotları demek ? yoksa bizmi yanlış biliyoruz hangisi daha hızlı? 32bit tabiki mobilde şuan 24bit var ancak ;)

128 bit de olsa 4 gb ram de olsa samsung kasar da kasar

128 bit işlemci derken. ben 192 gb üstü ram'e sahip bilgisayara rastlamadımki bu işlemcileri siz telefonda kullanacaksınız. yanlış biliyorsam cahilliğime verin ama 64 bit işlemciler 192 gb'a kadar ram destekliyor diye biliyorum.

@24 Kas 2013 21:59 Telefon ve bilgisayarlarda durum farklı. 64 Bit İşlemci aslında Samsung için gerekli Apple için değil. Çünkü Samsung 4 GB Ram koyacağı için 32 bit yetmeyecek yani desteklemeyecek. Ondan dolayı daha verimli çalışması için 64 Bit'e ihtiyaç duyuyor ama Apple 1 GB Ram için koyuyor 64 Bit. Yani uygulama 64 bit istemesi durumundan bakmayın Ram içinde bakın..

128 bit işlemciyi görmek için ömrüm yetmez. henüz 64 bit işlemcilerin sınırları aşılmadı. süper bilgisayarlarda 128 bit işlemciler kullanmak mantıklı olabilir.

Hadi hayırlısı

Yeni soba geliyor...

64 bit işlemci sadece 4gb ram ihtiyacı için çıkmadı. 64 bit in nimetlerinden 2gb ram ilede faydalanabilirsiniz.

apple 1gb ramla 64 bit kullanıyo neyin kafasındasınız siz

64 bit konusunu sadece ram ile bağdaştırmayın lütfen komik duruma düşüyorsunuz dahi arkadaşlar :)))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir