Galaxy S5'in "parmak menzili" daha iyi olacak

Mart'ta ortaya çıkması beklenen Galaxy S5, bu özel işi Galaxy S4'ten çok daha iyi yapacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S5'in "parmak menzili" daha iyi olacak!
Air View daha uzaktan kullanılabilecek

Galaxy S5'teki bir başka yenilik, son raporlara göre parmağınızı daha uzaktan algılayabilmesi olacak.

ETNews'un haberine göre Samsung Galaxy S4'ün parmağınızı ekranın üzerindeyken algılamasını sağlayan işlevi sunan Synaptics firması, parmağınızı daha da uzak bir mesafeden algılamayı sağlayacak bir çözüm üzerinde çalışıyor. Sözkonusu işlev, Samsung'un şu anki üst seviye cepleri Galaxy Note 3 ve Galaxy S4'te parmağınızı ekrana değdirmeden resimlerin ön izlemelerini görebilme gibi basit işlevlere ulaşmanıza izin veriyor.

Kaynağa göre teknolojinin üretim maliyeti azaltıldığından amiral gemisi ceplerde muhtemelen önemli bir fiyat artışı görmeyeceğiz. Teknoloji, Galaxy Note 4'te kalemi uzaktan algılama işlevine de katkıda bulunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

özentiiiiii

Ama yine plastik dimi ?

@19 Oca 2014 02:12 battimi plastik

Air gestures'ı kullanan var mı Allah aşkına.

Hay plastikçiler kovalasın sizi ifonboylar. Başka yerden vuramadığınız için böyle seviyesiz yorumlara devam ettikçe Samsung'un kalitesine yöneliyor herkes, inadına!

basmak istemediğim ikonlara basıp kafayı da telefonuda kırarım o zaman. samsung yenilik diyerek koyduğun herşey çöp oluyor.

Arkadaşlar plastik demek elastik olmayandır bir bakıma. Yani çelik de plastiktir aslında. Cam da plastik bir bakıma. Bu tabi teknik anlamda söylüyorum. Siz plastik denilince aklınıza kapkara pazar poşeti geliyorsa bu sizin dünyanızın dapdaracıklığındandır. Polikarbondur kullanılan ki onun milyarlarca türü var. Bugün polikarbondan kurşun geçirmez malzeme üretiyorlar. Araştırın, düşünün ve insafa gelin. Sevgiler.

Aleminyum Kasa gelince bu Plastik plastik diye Cırlayanlar neye Takacak Kafayı bakalım...

@20 Oca 2014 00:27 aynen ama bizim millet neden plastikten bu kadar nefret ediyor anlamış değilim. Metal kasa yere düşünce dünya kadar çizik oluyor plastik neredeyse hiçbir şey. Olmadı çok ucuza arka kapak değiştirirsin.

Yav ne gerek var Sony aşmış kendini samsungda böyle teneke işlerle uğraşıyor bire

Haber değil de görsel çok faydalı. O özelliği bilmiyordum. :D

hep böyle dersiniz,telefon içinde işte yok böyle olacak böyle olacak.Bırakon Allah aşkına,Kim o kadar özellik ile ne yapsın?

Zaten leap motion adlı cihazda bilgisayarlara takıldığı zaman bu işi yapıyor. Usb kablosu ile telefona taktığımızdada aynı işi yapacağı kanaatindeyim bunun için s4 ün bir üst modeli s5 in cıkmasına gerek yok. Adamlar ekledikleri 1 özellik için telefon çıkartıyor.

dogru soyledin kardes bir ozellik eklet alsana bir ust model nedir bi ya. . . millet ya cok uykusuz kalmis uada cok xengin ki ben bu milletin her yil yeni bir twlefon alacak kafst zengin ve akilli olduklarini sanmiyoelrum eee oyleyse bu sirketler neye guvenerek her yil telefon ciksrtiyor ben cok deliyim yaw

Lan iphoneciler defolun gidin bi ya

Sen de yorum yaz