Galaxy S5, iPhone 5S ve 5C'ye yenildi!

Galaxy S5, iPhone 5S ve 5C üçgeninden gelen bu haber, Samsung'u pek memnun etmeyecek!

Galaxy S5, iPhone 5S ve 5C'ye yenildi!

İngiltere'de Galaxy S5'in, piyasaya çıkışının ilk ayında Apple'ın iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin gerisine düştüğü ortaya çıktı. Dokuz aydır piyasada olmasına rağmen iPhone modellerinin hala en çok satan modeller olması, Samsung'un İngiltere'de yarışı Apple'a karşı kaybettiğinin delili olarak görülüyor.

Telegraph'ın haberine göre, Mayıs ayında, Galaxy S5'in, İngiltere'deki telefon satışları arasında sadece yüzde 9 pay almasına karşılık iPhone 5S ve 5C'nin yüzde 11 ve yüzde 11.1 satış oranına ulaşması dikkat çekti. Galaxy S5'in yarattığı hayal kırıklığının arkasında HTC ve Sony'nin aynı dönemde çok güçlü modeller çıkarmasının da payı olduğu düşünülüyor. Böylece Android kullanıcılarının üç marka arasında bölündüğü de dikkatlerden kaçmıyor.

İngiltere'de işler Samsung için iyi gitmese de Avrupa genelinde kullanıcılar hala büyük oranda Android telefonları tercih ediyorlar ve satılan telefonların yüzde 73.3'ü Android telefonlardan oluşuyor...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

S3 den sonra çıkan modeller tam bir fiyaskoydu

Şimdide övün bakalım

Çok kötü bir ürün çıkardı.. Windows 8 benzeri menüleri olan ve arayüzü gereğinden fazla renkli bir ürün.. Samsung'un içine doldurduğu saçma uygulamaları saymıyorum bile...

Çok bile satmış

samsung'un s serisi artık temelli bitti. Note serisi revaçta. note 4 yine satış rekoru kıracak gibi.

O tasarımın ömrü doldu. Artık yeni bir şeyler lazım

s3 neden çok sattı çünkü samsung piyasaya bir yenilik getirdi hatta standart oluşturdu diyebiliriz. ancak s3 ten sonra çokta yenilik sunamadı yani tüketici algısını değiştirebilecek şeylerden bahsediyorum. ayrıca şuanki pazar koşulları s3 ilk çıktığındaki pazar koşulları ile aynı değildi.o zaman iphone 3.5 inch ve sony telefonlar z serisinin çok çok ötesinde kötüydüler...

Dizayn özürlü bir ürün normaldir. Emin olun çinde çıkan android telefonlar ülkemize gelse esamesi okunmaz bunların..

samsung plastik çöp markasıdır hala apple'a sallayanlara gelsin bu haber

@03 Tem 2014 18:13 asıl çöp markası Apple... uyanın...

Çamur gibi telefon.

Aha da samsung inise gecti.

bence samsung 'un iki tane telefonu var bunlar şuan kullandığım s3. ve bir de note 3

htc one metal kasa ile süper bir görünüme sahip. lg g serisi özel arayüzü ve knockon gibi özelliklerle çok kullanışlı. sony z serisi ile su geçirmezlik ve şıklık sunuyor ayrıca kameraları da çok iyi. samsung s5 de ise kalp ritmi ölçüyor sanki çok lazımmış gibi. aynı yumurta kasa tasarımla satış yapmaya çalışıyorlar şaka gibi.

@03 Tem 2014 22:15 Sayın arkadaşım, siz acaba nasıl bir tasarım yaptınız da bunları beğenmiyorsunuz. Yıllar önce ülkemizde telefon üretilmeye çalıştığında beş para etmez diye alan olmadı, önü kesildi. Yıllardır özürlü telefonları pahalı ve havalı diye satın alıyorsunuz. Sonra da telefonda ki neye benzediğini ve nasıl hangi amaçlarla kullanıldığını bilmediğiniz sensöre laf atıyorsunuz.

Olsun Note'si var kurtarir

Bardak gibi tasarim var abi telefonda . M8 varken M 8 alinir

Burada S5 için olumsuz yorum yazanların kaç tanesi eline bu telefonu alıpta kullandı acaba..

One m8 al geç

Almayın şu leğen plastiği samsung cihazlarını da akılları başlarına gelsin

@04 Tem 2014 22:35 Almayın diyorsunuz da, diğer alın dediğiniz çürük elmanın menşei belli. Adamlar kazandıkça kan dökenlere destek veriyor. Bunu göre göre nasıl s5-g3 vs almayalım. Ayrıca plastik kasalarda sar değerleri daha düşüktür, bilginize.

he gardaş he siz öyle sanın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir