Galaxy S5 Prime "sınırlı sayıda" sızdı!

Samsung'un Galaxy S5 Prime modeli sızdı. Üstelik bu sızıntı cebin "sınırlarını" da ortaya koyuyor!

  • Ercan Uğurlu
Galaxy S5 Prime "sınırlı sayıda" sızdı!

Samsung ve HTC son dönemde ciddi bir rekabet haline girdiler. Bunun en basit örneğini son günlerde HTC'nin fiyat düşürmek için One (M8) modelini plastik kasayla yeniden tasarlamaya çalıştığı iddialarını ve Samsung'un Galaxy S5'i metalik kasayla süsleyecek olmasını verebiliriz. Şimdi bu rekabet yeni bir boyut daha kazanıyor. Zira Samsung'un sır gibi sakladığı Galaxy S5 Prime modeli yakında satışa çıkabilir.

Yine bir sızıntıya uğrayan Galaxy S5 Prime'ın en dikkat çekici özelliği QHD çözünürlük sunacak olması. Yani S5 Prime'ın ekranında 2K olarak da adlandırılan 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğü görebileceğiz. Hatırlayacak olursanız Galaxy S5'in ekranı ise buna karşılık yalnızca Full HD destekliydi.

Ortaya çıkan bir başka çarpıcı iddiaya göre ise Samsung, Galaxy S5 Prime'ı "sınırlı sayıda" üretecek. Şu an testleri gerçekleştirilen S5 Prime, sanıyoruz ki haziran veya temmuz aylarında kendini gösterecektir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yapıştır :-)

S5 2200 TL, S5 Prime ne kadar olacak ama. Samsung iyice gözünü para bürüyen, kullanıcısını düşünmeyen bir firma haline geliyor.

@08 May 2014 21:02 2200TL dediginiz fiyat TR icin gecerli. Ben Qatar'da yasiyorum. Nurda ki Qatar Riyali Karsiligi sadece 1400TL. Saygilar.

@08 May 2014 21:02 samsung artık işi tamamen telefon konusunda paraya vurmuş bi firma. telefona ödediğiniz para 2000tl elinize aldığınızda size verdiği kalite hissi max 600tl .

Ne gereksiz bir şey sadece GPU daha fazla çalıştığından telefon daha fazla ısınacak. Daha fazla pil tüketecek. 1080p bile fazla 720p yeterli bence.

@08 May 2014 22:26 aynen dostum . bu insanların mallıklarını anlamıyorum . bazılarının işine gelmeyip yorumu beğenmeyebilir ama öyle. ulan telefon bu ne olcakki full hd olsa max 720p ekran yeterli. yazık valla telefonlara dökülen onca para.

Büyük ihtimal Iphone 6 ya rakip olabilecek bir cep üretmenin planları yapılıyor.

Ya aslında hadi anlarım tablette olur belki qhd de telefonda çok gereksiz. Full hd de gayet iyi telefonlarda ki note 3te çok iyi. Ancak tabi ihtiyaca göre her insan full hd istemeyebilir zevk meselesi. Ancak qhd hem işlemciye hem de bataryaya zarar.

Sen de yorum yaz