Galaxy S6, 5.1 inç'lik ekranla gelebilir!

Galaxy S6 hakkında bir süredir konuşulmayan bu özellik; yeni sızıntı ile bir kez daha gündemde!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6, 5.1 inç'lik ekranla gelebilir!
Galaxy S6 tam karşımızda olabilir

Galaxy S6 hakkındaki son sızıntılar, daha önce çok sık dile getirilen ama son dönemde pek bahsedilmeyen bir özelliği yine gündeme getirdi: Cihazın tamamen metalden oluşan bir gövdeyle geleceği konuşuluyor.

Bloomberg'in "konu hakkında bilgisi olan kişilere" dayandırdığı rapora göre Samsung Galaxy S6'nın iki farklı modeli olacak. İkinci model, daha önce de birçok kez söylendiği gibi kıvrımlı ekrana sahip Galaxy S Edge olacak. Bunun yanında Samsung'un Galaxy S6'da yine 5.1 inç'lik bir ekran kullanacağı söyleniyor. Rapora göre ekran boyutu aynı kalırken, çözünürlük Full HD'den Quad HD'ye yükseltilebilir.

Yukarıda gördüğünüz saydam kılıflar ise Galaxy S6'nın görünümü hakkında size fikir verebilir. Bir üçüncü parti üretici tarafından paylaşılan görüntülerde Galaxy S6'nın kavisli kenarlara ve dokulu ses düğmelerine sahip olduğu gözleniyor.

Arka kamera, önceden de olduğu gibi biraz çıkıntılı görünüyor. Kalp ritmi sensörüyse bu kez kameranın sağ tarafında yer alıyor. Bu tasarımın Galaxy S6'nın son sürümüne ait olduğunu söylemek doğru olmayabilir, ancak önceki sızıntılarla eşleştiği doğru.

Galaxy S6 ve S Edge'in 1 Mart'ta, MWC 2015'te tanıtılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ne iğrenç bi tasarım

Tüketici çılgınlığı bunun adı.

Takoz gibi kasa rezalet bu kasaya para veren özürlü bence

samsung geriye gitmekte kararlı

Quad HD (2K çözünürlüklü). Zaman içerisinde buradan da 4K ya hatta 8K ya kadar giderler herhalde.

eğer buysa LG ye geçeceğim

Ne derseniz deyin bu kasa çıkacak iphone 6 sızıntılarınada olmaz dediniz oldu bu da olacak istediğiniz kadar iğrenç diyin yine gidip alacaksınız??????

s6 boyle olursa kesinlikle telefonun özellikleri bile kurtaramaz samsung u tasarim kotu hep ayni seyler millet uyandi artk (s3 kullanicisi)

@12 Şub 2015 15:14 o kadar yerinde bir yorum ki hele ki s3'lere 4.3 güncellemesi ile yerin dibine batırdılar ve hala değişmeyen pazarlama stratejisi, yazık!

yalnız telefonun üzerinde kap var yanlış olmasın telefonun kasası değil o belki öyle zannedenler vardır

die samsung die!!

Başka yerleri bilmiyorum ama Turkiyede satar gibime geliyor. Bizim insanımız telefonu ile duygusal bir bağ kuruyor. Geneli sabit marka ile devam ediyor. Bu benim fikrim yani. Örnek olarakta kardeşim ve babamı verebilirim. Sony den başka bisey kullanmıyorlar. gerçi bende uydum onlara. S6 değil, S16 bile olsa Xperia Z3ü bırakmam bir daha :-)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play