Galaxy S6 Edge üretmenin yeni yolu bulundu!

Samsung, Galaxy S6 Edge'in kıvrık ekranının üretimini biraz olsun kolaylaştıracak yöntemi buldu!

Galaxy S6 Edge üretmenin yeni yolu bulundu!

Galaxy S6 Edge, kenarları eğimli ekranı nedeniyle Samsung'un bugüne kadar ürettiği en pahalı cihazlardan. Kavisli ekranın üretimi için zorlu süreçlerden geçiliyor ve bu iş, Samsung'a pek ucuza mal olmuyor.

Ancak Samsung, S6 Edge için harcadığı emeğin karşılığını alıyor olsa gerek - yeni raporlar telefona olan talebin çok yüksek olduğunu, S5 ve S6 Edge'in toplam satışlarının Samsung'un tahminlerini aşabileceğini söylüyor. Kore kaynaklı yeni bir raporsa Samsung'un Galaxy S6 Edge'in üretimi için yeni bir yöntem geliştirdiğini ileri sürdü. Cihazın ekranı şu an kıvrılmadan önce ısıtılıyor.

Bunun ardından yapılan cilalama, yüksek sıcaklık nedeniyle mikro-kırışıklıklara yol açabiliyor. Yeni yöntemde ise cam panelin sadece tek yüzü ısıtılıyor, böylece mikro-kırışıklıklar azaltılmış oluyor. Yeni yöntem, üretim maliyetlerini de düşürüyor. Samsung'un Vietnam'daki üretim tesislerinde test ettiği bu yeni yöntemi yakında üretim amaçlı kullanabileceğine inanılıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

6 ay sonra alacaktim iyi oldu micro kirisikliklari hic sevmem

@02 Mayıs 2015 15:59 hahahhahah katıla katıla güldüm valla :D ''miikro kırışıklıkları hiç sevmem'' :D 10 numara :D

klasik psikolojik satış taktikleri. kime göre ve neye göre "çok yüksek talep"? kullanışsız telefonu elinde patlayınca böyle ağlar, fakat bunlar timsah gözyaşlarıdır, bir kez telefonunu alma gibi bir hatada bulunursanız gülüp geçer, güncelleme bile vermez.

@02 Mayıs 2015 18:32 ya bi bitmediniz be.

çok playıya malediyoda sanki 250usd , fatura sonkulanıcıya kitleniyor haşimdi 20tl ucuzaverir bayram edersiniz.

Valla iphone cu olarak samsungun hicbir telefonunu sevmem ama edge fena degil ama hala bir iphone da degil.

esnek telefon yapsan daha çok dikkatimi çekerdin emin ol samsung

kusura bakmayın ama samsung risk e girip çıkardığı yenilikler olmasa şuanki kullandığımız telefonlar bu kadar ileri seviye olamazdı Nokia nın yıllarda kasa tipini değiştirip itelediği günleri unutmadık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir