Galaxy S6, daha küçük ekranla gelebilir mi?

Tasarımında önemli değişiklikler beklenen Galaxy S6'nın ekranı, bu sefer "tersine" mi gidiyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6, daha küçük ekranla gelebilir mi?

Tanıtılmasına bir aydan daha az zaman kalan Galaxy S6'ya ait yeni bilgiler ve yeni bir bir çizim internette kendini gösterdi.

Hindistan'ın ithalat takip sitesi Zauba'dan edinilen bilgilere göre Samsung Galaxy S6'nın model adı "SM-920A" olacak ve cihaz, 5 inç'lik bir ekranla gelecek. Bu bilgi eğer doğruysa, 5,1 inç'lik Galaxy S5'ten daha küçük bir telefonla tanışacağız demektir.

Bunun yanında önceki QHD ekran söylentilerinin gerçeklik payı varsa, küçülen ekranla birlikte çok net bir ekran bizi bekliyor olabilir. Zauba'dan gelen diğer bilgiler arasında telefonun sekiz çekirdekli Exynos 7420 yonga setiyle geleceği, 3GB RAM ve 20MP kameraya sahip olacağı var.

@cinquetacche

Galaxy S6'nın çizimi olduğu iddia edilen bir görüntüdeyse iPhone 6'yı hatırlatan, kavisli kenarlara sahip bir gövde var. Çizimde giriş düğmesinin biraz dışarı çıktığı ve daha yuvarlak bir tasarıma sahip olduğu fark ediliyor. Ön yüzdeki yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve ön yüz kamerası gibi bileşenlerin de tekrar sıralanmış olması dikkat çekiyor.

Dikkat çeken bir başka detay, kulaklık girişinin alt tarafa taşınmış olması. Görüntü gerçekten yeni Galaxy S6'ya aitse, tasarımın yenilenmesini bekleyenleri memnun edebilir. Mart'ın başında başlayacak olan MWC 2015'le birlikte Galaxy S6 hakkında bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

5 ince QHD mi ?? Yok artık ya

Hani note 4 gibi 5.6 inç ile gelecekti? Bir söylediğiniz diyerini tutmuyor.

Neresi iphone6

is this iPhone 6 ? (:

@03 Şub 2015 20:19 Hayır kardeşim iPhone 6 değil. Lumia 925 ;) iPhone da ondan aldığı için örnek örnek gösterilemez iPhone 6 :)

Samsungda ne arar tasarım zekası appledan yamultma bişey yapıcak yine

tek kelimeyle mükemmel

önce iphone 6 şimdi s6, :) lumia 925 zamanında boşuna almamış tasarım ödülünü

samsung bence telefonun hem wpli hemde androidlisini çıkarmalı htc one m8 de öyle yaptı m9 dada yapıcak

@03 Şub 2015 21:56 yaptı da tuttu mu sanki, sırf mic. istedi diye yaptı, aldı parasını oturdu, bak herkes denim cyan alırken htc de güncelleme yok, hani tüm cihazlara güncelleme gelecekti Windows gibi?

en iyisi intel arkadaşlar. intel piyasadaki en iyi işlemci. amd halt eder.

e artık böyle. bir büyücek bir küçülcek.

3 ay sonrada galaxy s6s çıkarda tam ıphone olsun yok yok 3 ay fazla samsung için 3hafta yapalım biz bunu :)

fazla büyük olmayacak iyi

5.0 gayet ideal bir ölçü bana kalırsa.Gerçi LG g3 kullanıyorum 5.5 inc ama çerçeveler baya dar olduğundan 5.0 boyutunda bir tasarımı var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play