Galaxy S6, MS uygulamalarıyla gelebilir!

1 Mart'ta tanışacağımız Galaxy S6, TouchWiz uygulamalarını kaldırarak bu sürprizi yapabilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6, Offfice uygulamalarıyla gelebilir!
S5'in S6'nın yanında çok yavaş kalacağı iddia ediliyor

Bir süre önce Samsung'un TouchWiz arayüzünü daha da sadeleştirmek istediğinden bahsetmiştik. Şimdi ise yeni bir rapora göre Samsung, ek yazılımlarını kaldırmaktan ziyade, onları Microsoft'un hizmetleriyle değiştirmeyi düşünüyor.

Samsung haberleriyle tanınan SamMobile'ın raporuna göre Galaxy S6 ve ona eşlik edecek olan S6 Edge, hafifleyen arayüzleri ve optimize edilen kodları sayesinde çok daha hızlı ve tepkisel olacaklar. Bunun yanında OneNote, OneDrive, Skype, ücretsiz Office 365 üyeliğinin cihazla birlikte sunulacağı, böylece iki firma arasındaki hukuki savaşın sona ereceği iddia ediliyor.

TouchWiz'in zayıflaması mümkün görünse de Microsoft uygulamalarının Galaxy S6'ya gireceği iddiaları kulağa fazla iyimser geliyor. Bununla birlikte Microsoft'un farklı platformlarda varlık gösterme işini son dönemde ciddiye aldığını da atlamamak gerek. Görünen o ki Samsung'un gerçek planlarını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

eğer bu yapılırsa s6'nın başarısı için büyük bir adım olur.

konu dışı nokia here ios mazasına gelecekti ondan bir haber yok hala yoksa vazmı geçildi ios için here yayınlanması

iyice bir sıvadın samsung

Gerçekten gerekli olan bir şeydi bu google'dan kurtulmak istiyoruz artık her adımımızı takip etmesinden bıktık hayatımız reklam oldu

Ms haberi cidden ilginc :) Gelir olur mu bilemem ama onemli bir degisiklik olir touchwiz 5.0 dan sonra zaten duzeldi hatta kitkattan sonra bir ios stabilitesi saglamasada stabil sorunsuz calisiyor.MS ortakligi iyi olur guzel geliyor S6 birde s6 degilde mesela adi degisse artik metale gecicek S serisi plastik olarak miladini tamamlasaydi hatira olurdu.

kesinlikle böyle bir şey yapmaz amiral gemisinde böyle radikal bir karar almayı düşünmezler belki başka bir telefon için yapabilirler

süper olur birde bedava 15 gb onedrive alanı versin daha güzel olur. Bence samsung yavaş yavaş windows phone a yöneliyor gibi.

bence kesinlikle arayüz'deki samsung uygulamalarının yüzde doksanı kaldırılmalı, isteyen özel olarak indirmeli. bunu yerine microsoft uygulamalarının getirmek bence çok mantıklı değil

Gereksiz uygulama diyarı samsung...

Google hizmetlerine ve ürünlerine tekme atma zamanı geldi de geçiyor. Apple'ın da Google'dan geri kalır yanı yok. Her hafta hacklenme, sızıntı ve kişisel verilerin takibi haberlerinden bıktık. Artık Androidlerimizde de Microsoft hizmetlerini kullanmak istiyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play