Galaxy S6 satışları, yeni iPhone'u vurdu!

Galaxy S6'nın gördüğü ilgi, Apple'ın bir sonraki iPhone için yaptığı planları değiştirdi!

Galaxy S6 satışları, A9 planlarını etkiledi mi?

Samsung'un bir sonraki iPhone için A9 işlemcilerini yetiştiremeyeceğini düşünen Apple, listesine yeni bir işlemci üreticisi daha ekledi.

Apple'ın bir sonraki iPhone'unun işlemcisi, iddiaya göre Samsung'un ortağı GlobalFoundries tarafından üretilecekti. Ancak KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, bu işin bir bölümünü Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.'ya (TSMC) bıraktı. Apple'ın daha önce TSMC ile çalıştığı bilindiğinden bu durum, Samsung'un Apple ile olan ortaklığının zarar gördüğü anlamını taşıyabilir.

Yaşanan bu durumun nedeni, Galaxy S6'ya yönelik beklenmedik talep ve bunun sonucunda GlobalFoundries'in kendisini Exynos yongasına adamış olması olabilir. Bu durumda, Apple için işlemci yetiştirememesi de normal görünüyor. Apple'ın ise, olası bir aksaklık için şimdiden önlem almaya çalışması anlaşılabilir bir gelişme.

Bu teoride her şey rayına oturuyor gibi görünse de, henüz tüm bunlar dedikodu olmaktan öteye geçemiyor. Gerçekleri öğrenmek içinse biraz daha beklememiz gerekecek.

iPhone 6 incelememiz için tıklayın!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple kendi islemcisini uretecek tesisi neden kurmuyor ve satin almiyor da hala dusmanini besliyor anlamis degilim

@19 Nisan 2015 12:59 çünkü bu derece büyük üretimi yapacak tesisin inşaatı eleman giderleri vesaire karlılığı düşüren unsurlar. Düşünmesi bu kadar zor değil.

@19 Nisan 2015 12:59 Peki Samsung tesis kurdu da ne oldu? Başkasına da yonga üretmeyince tesis zarar ediyor. Onun için bir çok firmanın yongalarını üretmeye çalışıyorlar.

@19 Nisan 2015 12:59 DİMİ neden kendi buğdayımızı kendi tarlamızda üretip kendi biçer döverimizle kendi hasatımızı yapıp kendi unumuzu kendimiz eleyip kendi hamurumuzu kendimiz yoğurup kendi ekmeğimizi kendimiz yapıp neden kendimiz yemiyoruz? daha rada unuttuğum bir çok aşamayı da hep kendimiz neden yapmıyoruz(?) arkadaşlar hiç mi ekonomi okumuyorsunuz? babanız o i phone ları alıyor ama hiç düşünmüyorsunuz nasıl alıyor bu devran nasıl dönüyor diye hey yavrum hey. ben yaşlandım zaar:/

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir