Galaxy S6 ve S6 Edge'in içinde neler var?

Yeni bir rapor, Samsung'un yeni amiral gemilerinde hangi bileşenlere yer verildiğini ortaya çıkardı!

Galaxy S6 ve S6 Edge'in içinde neler var?

Samsung'un en yeni ve en iyi telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge'de hangi bileşenleri kullandığını merak ediyorsanız, Chipworks'ün yeni raporu sizin için.

Patent ve teknoloji araştırma firması Chipworks, iki telefonda kullanılan bileşenlerin çoğunu tanımladı ve bir listesini yayınladı. Rapora göre Galaxy S6 ve S6 Edge, Samsung'un kendi ürettiği birçok bileşene sahip. Bunlar arasında firmanın kendi LTE modülü, NFC denetleyicisi, işlemci, bellek ve hatta resim işlemcisi var. Chipworks'e göre Samsung'un STMicroelectronics'in dokunmatik ekran denetleyicisini kullanmış olması ilginç, çünkü bu alanda genellikle Synaptics veya diğer Çinli OEM'ler tercih ediliyor.

Telefonların içerisinde farklı üreticilerin yongaları da bulunuyor. Bunlar arasında Broadcom, Wolfson (WM1840 ses codec'i) ve Skyworks var. Tüm detaylar için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

galaxy s6 ların içinde ne mi var? bildiğin kalitesiz boş plastik var. başka ne olacaktı yahu :)

Heee öyle yorumcu git sen bi s6 edge i incele bakalım üstüne telefon varmı

merhaba, ben bu samsung s6 Edge'yi prova yaptım hayran oldum ve güzel model.!Teknik kalite TASARIM sistem've En dikat çekici'de, süper 8x zum yüksek ! çözüm ! kamera.!kusur nedir,! FM-Radyo yok,bateri değişilmiyor bu iki kusur beni üzdü,! fakat hem'de pahalıdır'da.!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost