Galaxy S6'da bir sorun daha!

Samsung'un son amiral gemisi Galaxy S6'da "mor" bir leke var! İşte herkesi şaşırtan yeni sorun...

Galaxy S6'da bir sorun daha!

Samsung'un amiral gemisi telefonu Galaxy S6 her ne kadar yüksek notlar alsa da, sorunlar ardı ardına ortaya çıkmaya devam ediyor. Önce farklı kamera modüllerinin kullanımı ile dikkat çeken telefon, daha sonra "tıkırdayan düğmesi" ile haberlere konu oldu. Ve şimdi Galaxy S6 ile ilgili şikayetler, yeni bir soruna daha işaret ediyor.  Samsung Galaxy S6'nın ön kamerasıyla çekilen fotoğraflara dikkatli bakıldığında, gözle rahatlıkla görülebilecek türde "mor" bir leke görünüyor. Üstelik bu leke, her fotoğrafta aynı noktada ortaya çıkıyor.

Tüm telefonlarda olmasa da, bazı Galaxy S6 modellerinin ön kamerasıyla çekilen fotoğrafların sağ üst kenarında dikkati çeken bir mor leke oluşuyor. Bu sorundan pek çok kullanıcı şikayetçi ve henüz bilinen bir çözüm de bulunmuyor. Şu an için Samsung tarafından da konuyla ilgili bir açıklama yok.

Öte yandan aynı sorunun Galaxy S6'nın kavisli kardeşi olan Galaxy S6 Edge'de bulunmadığını söylemek mümkün. Zira henüz bu telefonun kullanıcılarından benzer bir şikayet gelmiş değil.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Firma fason mal ürettiğine göre çok normal oluyor bu hatalar.

Olur böyle vakalar...

Sitenizde art niyet aramaya başladım artık. Her baktığımda S6 da yeni sorun diye haber görüyorum diğer teknoloji sitelerinde yok böyle haberler.

Ne aletmiş her gün yeni problem çıkıyor

Arkadaşlar aman buraya gelip de "Her şeyden şikayetçi olmayın.", "Açık aramayın.", "Hep kötü haberler yapıyorsunuz." demeyin olur mu ? Böyle bir şey var ki haberini yapıyorlar. Kalmış ki Samsung bunların çoğunu kabullenip sorunun çözümü için adımlar atmaya çalışıyor. Yani burada haber yapan kişiyi suçlamayın olur mu ?

Samsung bu sefer o kadar iddialı bir telefon yapmış ki anlaşılan diğer firmalarda korku başlamış böyle şeyler çıkartıyorlar :P

@10 Mayıs 2015 18:44 Valla bende o gazla aldım ama o kadarda iyi değil. kutudan çizik çıktı 2 sefer değiştirdim. Şimdide sarı ekran sorunu var. hoparlör sesi çızırtılı

@11 Mayıs 2015 10:19 her samsung telefonu yeni bir gaza gelip mi alıyorsunuz. sadece bu serinin 6. telefonu artık anlamadınız mı samsungun ne mal olduğunu?

o sorun S4 Minilerin hepsinde var zatwn

Samsung değil mi? Al birini vur ötekine!

@11 Mayıs 2015 02:23 yav hehe . .. . . .

Samsung bir adam gibi ürün çıkardığının görmedik, hep sorun hep problem

24 Nisan 2015 tarihinde #samsung galaxy s6 aldım. 28 Nisan'da durduk yerde dokunmatik ekranın bozulması farklı işlemesi ile ilgili servise teslim ettim. Servis tüm ekipmanlarıyla kutusuyla birlikte aldı. Ücret iadesi talep ettim.

Arkadaşlar yazılan doğru benimde s6 da on kamerada mavi leke değil bildiğiniz çizgi çıktı ve daha alalı 3 hafta oldu yani biran önce çözüm bulunsa iyi olur

@12 Mayıs 2015 23:00 benim s6 da öyle alalı benimde 10 gün oldu

aynı sorun bende var s6 edge kullanıyorum mavi çizgiler lekeler çıkıyor ön kamerayla çektıkten sonra ne yapacağım ?

Kameranın önündeki filmi çıkarmazsanız öyle olur tabi ki.

@20 Haziran 2015 17:23 kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz değil mi? merak etmeyin sizden daha akıllı olduğumuz kesin.

S6 e dgem var ve ayni sorun bugün oldu

12/04/2015 te aldıgım galaxy s6 edge telefonda 40 günde aynı sorun çıktı ürün serviste samsungla uzlaşamıyorum

hata gerçek ve ilk telefonum bir ertesi gün birebir değişim yapıldı. ön kamerada görülen mor nokta yüzünden değişim yapıldığına dair belgem ve faturamda mevcut.

İlk bir ay içinde bu sorunla karşılaşmamıştım. Daha sonra telefonu iki kez servise gönderdim, ısrarla problem yok deyip durdular ve ilgilenmediler. Bu umursamazlıklarına rağmen değişim talep edemiyor(muş)um! 3. kez yine gönderdim servise. Korkarım ki samsungla mahkemede görüşeceğiz.

apple cılar var burada kardes bız sırketımıze tane s6 aldık her bıınn kurulumunu bakımnlarını yaptım oyle bırsey yok burada ıphonecıler karartmaya callısıyor kımsede rastlamadık bır hata bırseyı yoktur. ve cok ıddalı kalıtelı bır teledon ıphone 7 bıle cıksa bu cıhazıın hızına varamaz.

benim s 6 da ön kamerada mor lekeler arka kamerada odaklanmıyor malesef servise vermek zorundayım.

S6 da kamera açılışında devamlı titreşim yapıyor neden bilen varmi

S6 edge kullanıyorum ekranda mavi noktayı fark ettim şimdi. Acayip morallerim bozuldu yeni aldım. Nolcak şimdi ??

Bende samsung s6 aldom alali dHa ic ay oldu telefon kapandi acilmiyor hic memnun kalmadim şikayetçiyim.

samsung s6 edge kamerada siyah lekeler var ölü piksel mi acaba birde tuşa basıldığında titreme tıngırdayan bir ses geliyor bugün itibariyele servisi gönderdim temennim değişim böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir