Galaxy S6'da bu uygulamaları silmek mümkün!

Samsung'un yeni amiral gemilerini "çok hafif" bir hale getirmenin mümkün olduğu ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'da bu ön-yüklü uygulamalar silinebiliyor

Samsung'un Galaxy S6 ve S6 Edge'de daha hafif bir TouchWiz arayüzüne yer vereceği, cihazlar tanıtılmadan önce söylenmekteydi. Gerçekten de cihazlar, birçok Samsung uygulamasını ön-yüklü olarak sunmak yerine, indirme tercihini size bırakıyor.

Bununla birlikte Samsung'un yeni amiral gemileri, bazı ön-yüklü uygulamalarla geliyor. Bunlar arasında Samsung'un bazı uygulamaları, birçok Google uygulaması ve bir dizi Microsoft uygulaması var. XDA'da yapılan keşifler ise bu ön-yüklü uygulamaların bazılarının kaldırılabildiğini gösterdi.

XDA forumlarında yayınlanan ekran görüntülerine göre Microsoft uygulamaları olan OneNote, OneDrive ve Skype, Galaxy S6 ve S6 Edge'den sorunsuzca kaldırılabiliyor. Bunun yanında S Voice ve S Health'ü bile kaldırmaya izin veriliyor. Google'ın ön-yüklü uygulamalarından Gmail, Google+, Google Play Music, Play Movies, Play Games, Drive ve fazlası, kaldırılabilen uygulamalar arasında.

Bu uygulamaları kaldırmak, elbette onları tekrar yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Microsoft ve Google'ın uygulamaları Google Play'den yüklenebilirken, Samsung'un uygulamaları Galaxy Apps mağazası içerisinden tekrar indirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

note 4 içinde yapılırmı acaba aynısı

Ama halen 32 gb lık s6'da sadece 16 gb yer bırakmışlar

S5'de neden izin yok? Sadece devre dışı bırakılıyor ve çok fazla gereksiz uygulama var.

Sonunda telefona rahatlık geliyor önceki telefonlarda aklınızda değilmiydi!!

afferim be samsung bütün eleştirilerden bir sonuç çıkartmışsın sonunda. Bu yaptıkları satış rakamlarını çook etkiliyecek. Pekçok kişi "bende dahil" sırf bu uygulamaları kaldıramamaktan müzdaripti. süper haber

bence s6 yı toptan piyasadan silin desem yeridir herhalde :)

@24 Mar 2015 14:52 yo ! ne yeri ne zamanıdır. Elinde olmayan bir şey için nasıl bu derece fikir üretebiliyorsun enteresan.

Ooo içi bari çöprosoft uygulamaları boşa yer kaplamaz

İlk iş alınca silmek

Microzort ve toucwiz programları sonunda kalkıyor yakinda gapps lerde kalkar (edit: gappsleri kaldırmak için özürlü olmak lazım)

@24 Mar 2015 17:42 gappsi tamamen kaldırmak değil de özelleştirmek yoluna gidebilirsin. Google play müzik veya ne bileyim gazeteler vs kullanmadığım şeyler benim misal

Şu telefonların batarya sorununa rami ve işlemci chiplerini anakartların içinde aklaim saat pilinden yapıp aynı zamanda sarj imkanıda olsa birde normal batarya röle devrelerine yarasa baya uzun süre dayanıklı olurdu

Arayüz komple beyaz olmus ve cok hosuma gitti. Fun inceleme firsati buldum. Cok guzel is cikarmis samsung cok basarili buldum. Not :samsung kullanicisi degilim ama s6 ile galiba olacagim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play