Galaxy S6'da pil değiştirmenin maliyeti...

Galaxy S6 ve S6 Edge'in pilinin değişmesi gerektiğinde, cebinizden işte bu para çıkacak!

Galaxy S6'da pil değiştirmenin maliyeti...

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in sahip olduğu yüksek fiyatlar neticesinde kullanıcıları en çok endişelendiren konulardan biri, elbette bu telefonların olası hasarlarında ödeyecekleri tamir masrafının ne olacağı. Özellikle her iki telefonun da metalik tasarımından dolayı açılamayan arka kapağı ve dolayısı ile değiştirilemeyen bataryası sebebiyle, olası bir batarya hasarında ve pilin değiştirilmesi gerektiğinde ayrılacak bütçe sonunda belli oldu.

S6 ve S6 Edge sahiplerinin içine su serpecek açıklama nihayet Samsung'dan geldi. S6 ve S6 Edge'in bataryasıyla ilgili sorun olduğunda ve değiştirilmesi gerektiğinde kolaylıkla bir iş günü içinde, teknik servis tarafından değiştirilebileceğini söyleyen Samsung, bu işlemin uygun bir ücret karşılığında yapılabildiğini açıkladı. Yaklaşık 45 dolarlık bir teknik destek hizmeti karşılığında batarya değiştirilebiliyor. Elbette bu durum garanti süresi dolan telefonlar için geçerli. Garanti kapsamındaysa, zaten herhangi bir sorun yok.

Bu arada, bahsi geçen ücretin yurt dışı için açıklandığını hatırlatmakta yarar var. Aynı durumda ülkemizdeki kullanıcıların ne kadar ödeyeceği henüz belli değil. Ama bizim tahminimiz, ücretin yaklaşık olarak aynı sevide kalacağı yönünde.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

5 dolar *2.70 en az 100 lira. garanti harici..200lira.. vurun abalı miletlere..samsung.

iPhoneların ilk modellerinden itibaren çıkartılamayan pilleri var, HTC, Sony ve birçok markanın böyle pilleri var Samsung yapınca mı pil maliyeti mevzu oldu anlamadım. Enteresan bir haber. Birazda Apple-Samsung çekişmesini siteler mi artırıyor acaba diye düşünmeye başladı.

klasik samesung kepazeliği :) şaşıran var mı ki?...

@19 Nisan 2015 15:34 Klasik değil bence. Iphone'a özenince böyle oldu :) s-5 ve öncesinde pil değiştirilebiliyordu sende biliyorsun :)

3 yildir s3 kullaniyorum hala pili 4 saat ekran aciklik suresi ile 18 saat gidiyor..

site tasarımınız çok güzel olmuş

@19 Nisan 2015 16:10 ne alaka saçma bir mesaj

Diğer markalar hep böyleydi, samsung geçince mi olay oldu diyen arkadaşım; samsung'un pilleri başta çok güzel hizmet ediyo ama birkaç ay sonra fark oluşmaya başlıyo ve değiştirmek zorunda kalıyorsun.Apple ya da diğer markaların çoğunda böyle bi sorun yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost