Galaxy S6'nın altın rengine ilgi büyük!

Galaxy S6 satın alırken tercih ettiğiniz renk, sizin hakkınızda birçok şey söylüyor - muş!

Galaxy S6'nın altın rengine ilgi büyük!

Samsung'un dünya çapındaki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge satışları, iyi bir ivme yakalamış durumda. Telefonların özellikle "Gold Platinum" renk seçeneğinin ilgi gördüğü söyleniyor. Firmanın en son telefon satış verilerine göre müşterilerin dörtte biri (yüzde 23), Gold Platinum Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'i tercih ediyor.

Sözkonusu modelin Avrupa'da çoğu piyasada tükenmiş olmasının nedeni de bu. Samsung, altın renkli modelinin üretimini hızlandırmak durumunda olduğunu söylerken bir psikolog, kullanıcıların renk tercihleri hakkında ilginç bilgiler verdi.

Donna Dawson'a göre altın rengini seçen Samsung müşterileri, "refah, ekonomik başarı ve genel memnuniyetin" peşinde koşmaktalar. Bu kullanıcılar aynı zamanda sıcak, dışarı çıkmayı seven ve başkalarının eşliğini takdir eden insanlar. Yeşil rengi seçenlerin ise dengeli, sadık, çalışkan, dürüst ve başkalarının haklarını gözeten insanlar olma ihtimali daha yüksek.

Dawson, kendine güvenen, titiz, seçici, hassas, zor memnun olan ve sezgileri güçlü olanların Samsung'un "Blue Topaz" renk seçeneğini tercih ettiğini söylüyor. Psikolog, beyazı seçenlerin, statü arayan dışa yönelik, temizliği, dürüstlüğü ve bilgeliği temsil eden kişiler olduğunu, bazen kendilerine fazla güvenebildiklerini; siyahın ise yalnızların, isyankarların veya "aykırıların" rengi olduğunu söylüyor.

Renkler üzerine yapılan bu tahliller, telefonunuzun rengine baktığınızda, sizin için de geçerli mi?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Blue topaz icin soylenen, en az 1 kisi icin gercekten dogru :DD

Altın sarısı= Zengin kapitalist kişiler. Yeşil = Çevreci ve anti kapitalist kişiler. Mavi = Liberal özgürlükçü kişiler. Siyah = Anarşistler ve Irkçılar. Beyaz = Tarafsız normal standart insanlar. (Ben Beyaz)

@10 Mayıs 2015 19:31 altın sarısı = normal kişiler. yeşil = normal kişiler. mavi = normal kişiler. siyah = normal kişiler. beyaz = kendini en iyi insan sanan kişiler. (ben beyaz değil)

zencilerin ve arapların ilk tercihi Gold Platinum.

S6 altin gorunumlu telefon cikarmasaydi , bu insanlari taniyamayacaktik. Tisikirler simsing

samsung reklamını yapması için psikoloğa bile para verdiyse hiç iyi gittiğini sanmıyorum. zaten belli de oluyor kullanıcılar artık (sonunda) bilinçlenmeye başladı. iki tane geçiştirmek için güncelleme verip bırakan bir çinli firmaya o kadar çok vermiyorlar. fiyatları pahalı dedikleri iphoneu geçiyor neredeyse.

@11 Mayıs 2015 15:11 çinli firma diyerek cahilliğini ortaya koydun tebrikler.

anti kapitalist olabilip de Samsung s6 gibi bir telefon almak..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost