Galaxy S6'nın içi gereksiz yazılımla dolu!

Galaxy S6, ilk bakışta gereksiz uygulamalardan kurtulmuş gibi görünse de, işin aslı...

Galaxy S6, gereksiz yazılım dolu!

Galaxy S6, ilk bakışta beraberinde getirdiği gereksiz yazılımların sayısını azaltmış gibi görünse de, yakından bakıldığında durumun biraz farklı olduğu ortaya çıktı. Gerçek şu ki Samsung'un yeni amiral gemisi, gereksiz yazılım sayısı konusunda geri adım atmıyor.

Galaxy S6 ve S6 Edge, başta uygulama karmaşasını azaltıyor gibi görünebilir ancak ön-yüklü uygulamaların sayısı 56'ya ulaşıyor. Bu, Galaxy S6'nın Galaxy Note 4'ü 6 uygulamayla solladığı anlamına geliyor. Ön-yüklü uygulamalar arasında bir dizi Google uygulamasının yanında Samsung'un S Voice ve S Health gibi uygulamaları ve OneDrive gibi yeni Microsoft uygulamaları bulunuyor. Bunların yanında WhatsApp, Instagram ve mobil sağlayıcıya özel uygulamalar da yüklü geliyor.

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge'deki ön-yüklü uygulamaların kaldırılabildiğini söylese de, çoğu uygulamayı sadece "devre dışı bırakabiliyorsunuz". Bu durumda uygulamanın simgesi giriş ekranından ve uygulama listesinden kaldırılıyor, ancak uygulama telefondan tamamen silinmiyor. Yani uygulamayı kaldırdığınızda onu göz önünden kaldırmış olsanız da, depolama alanında boş yer açmamış oluyorsunuz.

TouchWiz'de elbette bazı geliştirmeler var, Samsung'un arayüzünün son sürümü daha hafif ve eskisinden daha hoş görünüyor. Samsung'un önümüze çıkan ekstraları da azaltılmış ve bazı alanlarda Android'in daha iyi hale getirildiğini bile söylemek mümkün. Bunun yanında gereksiz yazılımları devre dışı bırakma işi, eskisinden daha kolay. Ancak Galaxy S6'nın sanıldığı gibi saf Android deneyime yaklaştığını söylemek bizce pek mümkün değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

pininfarina gran lusso görünümünde murat 124.. resmi satış fiyatlarına bakılırsa o fiyatları verecek olana çok cep canavarı var.. samsung kesinlikle aklınızla ve cebinizle alay ediyor, tahammül edebilene hayırlı olsun..

guya hafiflicekti

Demek ki adamlar o firmalarla anlaşma yapmış para kazanıyorlar ben bunu anlarım

VE sonunda gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı :)

Android severlere tavsiye, gidip samsung vs almadan önce muhakkak bir nexus test etsinler ne kadar hızlı ve stabil çalıştığını göreceksiniz, ondan sonra samsungu elinize bile almazsınoz.

kotu bir haber :(

Android in yazılımının database nide 8k yapsalar olmazmı windows 10 8k lı yaptılar görselik çok iyi server yazılımınıda bekleriz 8k data base nin 8k ile görselik vermesini

diyorum hep çöp samsung çöp çöp çöp çöp çöp çöp çöp samsung almayın kafayı üşütürsünüz:)))

Geçen gün s6 ve s6 edge i görme fırsatım oldu yazılımsal kısmını pek tecrübe edemedim ama dış görünüş bence olmuş bu sefer özellikle s6 edge premium bir his bırattı bende

Ya hayir niye koyarsiniz anlamam belki kullanici istemicek. Isteyende magazadan indirsin. Kendi adima twitter ve facebook kullanmiyorum neden bu programlar telefonumu isgal ediyor anlamadim

Editor birak bu isleri,Fanboyluk yapma Burasi herkese Acik Paylasim,Takip Sitesi.Samsung Yapti Bu Sene Her seyiyle Temiz Cihaz..Bu Sene Samsung'un Senesi ne derseniz deyin.(Lg g2 Kullanicisi Olarak)

saf android isteyen google edition rom rahatlikla kurabilir

En azından note 4 uygulamalar kalkıyor

Biz uygulama yüklemeyi biliyoruz samsung insanları cahil gibi görüyorlar herhalde.

@28 Mar 2015 16:46 Hayır o uygulamalardan para kazanıyor

Tahminlerimde yine yanılmadım Samsung TouchWizz değiştirmedikçe kan kaybetmeye devam edecek.

Rootsuz telefon mu kullanılır Zaten topu topuna ne kadar yer harcarki

Samsung var ya, sen adam olmazsın. Bloatware konusunda 1 numarasın, başka birşeyde de 1 numara değilsin.

Sizde samsung düşmanımısız 1.51.5 sayfa uygulama var istersen hepsinide kalici olmaksizin yani kökten silebiliyorsunuz

İphonun gözünü seveyim

Parmak izini bulamadım acaba teşhir telefonlarında mı yok

Nexus varken bunların yüzüne bile bakmam. Android severler. Kesinlikle nexus alın.

S6 nın sistem uygulamaları kaldırılabildiği için önemli değil

siz birde asus zenfone de görseniz ne kadar gereksiz çok uygulamayı

süper telefon iphone 4s den süper bir tel hehe kıskanmayın elmacıklar

S healti onyuklu vermeyecek te neyi verecek admin? Microsoft uygulamalar kaldırılıyor.

samsung açıklama yaptı, google servisleri hariç diğer bütün önyüklü uygulamalar silinebiliyor diye. sadece google servislerini kapatabiliyorsunuz, silemiyorsunuz diye. kaldı ki, bu arayüz ayın başında tanıtıldığında da aynıydı, hala aynı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost