Galaxy S6'nın kamerası "Pro" olabilir!

Samsung, tanıtılmasına yaklaşık 2 hafta kalan Galaxy S6'nın kamerasında sürpriz mi hazırlıyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'nın kamerası "Pro" olabilir!

Yeni söylentiler, Samsung'un Galaxy S6'nın kamerasının üzerinde yoğunlaşacağını iddia ediyor. SamMobile'ın raporuna göre Galaxy S6, optik görsel dengeleme özelliğine sahip 20 megapiksellik bir arka kameraya sahip olacak.

Cihazın bir prototipini kullandığını ileri süren SamMobile, onunla 20MP, 15MP, 11MP, 8MP, 6MP ve 2,4MP'lik fotoğraflar çekebildiğini söylüyor. Siteye göre ön yüzde kullanılan 5MP'lik kamera, Galaxy A serisindeki cihazların ön kamerasıyla aynı.

Site, kamera yazılımındaki yeniliklerden de bahsediyor. Kamera uygulamasına yeni eklenen Pro modu, elle odaklama dahil üç yeni odaklama seçeneği sunuyor. Pro modunun adına bakarak, RAW desteği gibi ek işlevlerin sunulabileceği tahminini yürütmek de mümkün. Galeri uygulamasında ise simgelerin yanında artık metin etiketlerinin de gösterileceği söyleniyor. Yani araç çubuğundaki simgelerin ne işe yaradığını anlamıyorsanız, bu sorun yeni Galaxy'de çözülebilir.

Galaxy S6 hakkındaki tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

lumia 1020'de 41 MP idi!! amaç fotoğraf çekmekse telefonla fotoğraf sanatçısı olunmaz samsung.. bırak bu yılıda kurtaralım düşüncenide işe yarar bişeylerle uğraş.

El ile odaklama olursa telefonun değişme zamanı gelmiş demek

s6 harika olucak

Lumia ile kafam rahat

kamera diyince lumia diyceksin aga :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play